Türk Futbolu'nda yıllardır alt liglerde yayıncı kuruluş konusunda istikrar sağlayamazken Fuchsport'un ardından bu sezon Filbox TV'de 2.Lig ve 3.Lig maçları canlı olarak ekranlara gelmeye başlamıştı. Türkiye Futbol Federasyonu, 2.Lig ve 3.Lig'de yayın hakları konusunda bir açıklama yaparken TFF Youtube hesabının test yayınlarının tamamlanmasının ardından her hafta düzenli olarak iki maçın canlı olarak ekranlara getirileceği açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada ''Test yayınlarının ardından her hafta düzenli olarak TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'den birer maç TFF kurumsal YouTube kanalından canlı yayınlanacak. İlk canlı test yayını Kastamonuspor - Sarıyer maçı. TFF 2 Lig Kırmızı Grup'ta, saat 14.00'te, Kastamonuspor ile Sarıyer arasında Kastamonu Gazi Stadyumu'nda oynanacak olan müsabaka ilk canlı test yayını olarak TFF YouTube kanalında yayınlanacak. Test yayınlarının tamamlanmasının ardından TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de mücadele eden tüm kulüplerin her hafta en az birer maçının canlı yayınlanmasıyla, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de birbirinden yüksek mücadelenin olduğu maçların izlenirliğinin ve kulüplere olan ilginin artırılması, ayrıca bu liglerde oynayan yetenekli futbolcuların da tüm dünyada futbolseverler tarafından izlenebilmesinin sağlanması hedefleniyor.'' ifadeleri yer aldı.

Ordu'yu TFF 3.Lig'de temsil eden 52 Orduspor Futbol Kulübü, Fatsa Belediyespor ve Orduspor 1967 A.Ş.'nin kalan haftalar öncesinde en az bir müsabakasının TFF Youtube kanalından yayınlanması bekleniyor.
 

Editör: Samet Karadağ