Threads Türkiye’de kapanıyor mu? Threads kapanırsa Instagram silinir mi? İşte detaylar…

Threads Türkiye’de Kapanıyor Mu?

Meta tarafından geliştirilen sosyal ağ uygulaması olan Threads, Temmuz 2023'te piyasaya sürülen bağımsız bir sosyal medya platformudur. Twitter'a benzer şekilde yazılar yazmak ve gerçek zamanlı iletişim kurmak için tasarlanan uygulama kısa bir süre içinde milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Threads’in Türkiye’de kapanacağı, artık kullanılamayacağı konuşuluyor. Peki, Threads Türkiye’de kapanıyor mu, Threads kapanıyor mu?

Threads Meta

Meta'nın metin tabanlı sosyal medya platformu Threads, Türk Rekabet Kurumu'nun ara emrine uymak için 29 Nisan'dan itibaren Türkiye'de geçici olarak kapatılacak. Şirket geçici olarak Türkiye'deki faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

Açıklamada, bu durumdan Facebook, Instagram, Whatsapp ya da Türkiye'de hizmet veren başka bir Meta uygulamasının etkilenmeyeceği de belirtildi.

Threads Kapanırsa Instagram Silinir Mi?

Threads uygulamasını silinirse veya kapanırsa birçok kullanıcı Instagram hesabının ne olacağını merak ediyor.

Threads Insta

6 Temmuz 2023'ten önce, Threads hesabınızı silmek Instagram hesabınızı da silmek anlamına geliyordu. Çünkü o dönemde Threads, Instagram'ın bir parçası olarak kabul ediliyordu.

Ancak Meta, 14 Kasım 2023'te yaptığı bir güncellemeyle, kullanıcıların Threads hesabını ayrı bir şekilde silmesine izin vermeye başladı. Bu sayede artık Threads'i kullanmak istemiyorsanız, Instagram hesabınızı etkilemeden kapatabilirsiniz.

Instagramda başkalarının beğenilerini nasıl görebilirim? Instagramda başkalarının beğenilerini nasıl görebilirim?