Son dönemlerde sigara fiyatına gelen artarda zamların ardından birçok sigara tiryakisi puff adı verilen elektronik sigaraları kullanmaya başladı. Ülke genelinde yaygınlaşan bu elektronik sigaralar günden güne kullanıcılar arasında yaygınlaşıyor.

tiryaki dili 2

Elektronik sigaraların yeni bir çeşidi olan pufflar, aromasıyla sigara kokusundan uzaklaşmak isteyen birçok tiryakinin tercihi olmaya başladı. Sigaradan daha zararlı olan bu sigaralar Amerika başta olmak üzere, Türkiye de dâhil birçok ülkede kullanılıyor. Özellikle gençlerin yoğun ilgi duyduğu, sigaradan daha zararlı kabul edilen bu elektronik sigaralar ise birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.

Tiryaki Dili Nedir, Belirtileri Nelerdir?

tiryaki dili

Son dönemlerde daha da popüler hale gelen bu elektronik sigaranın ortaya çıkardığı hastalıklardan biri olan tiryaki dili ise merak konusu oldu. Elektronik sigara içen kişilerde görülen tiryaki dili hastalığı, kişinin tat alma yeteneğinde kayıp veya azalmanın olmasıdır. Elektronik sigaraların uzun süreli kullanımı halinde bu hastalığa yakalanan kişilerde kalıcı ya da geçici olarak tat kaybı meydana geliyor.

Kan tahlilinde sigara çıkar mı? Sigara kan tahlilini nasıl etkiler? Kan tahlilinde sigara çıkar mı? Sigara kan tahlilini nasıl etkiler?

Editör: Merve Tepecik