TKDK Ordu İl Koordinatörü Berkay Çelik, TKDK tarafından 28 Haziran 2025 tarihinde IPARD III Programı İkinci Başvuru Çağrı İlanına çıkıldığını açıkladı.

Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın (IPA) Kırsal Kalkınma bileşeni olan IPARD, Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere AB'ye katılım sürecinde kırsal kalkınma alanında destek oluyor.

Başvuru ile ilgili açıklamalarda bulunan Berkay Çelik, “Bitkisel Üretimin Çeşitlendirilmesi ve Bitkisel Ürünlerin İşlenmesi ve Paketlenmesi, Arıcılık ve Arı Ürünlerinin Üretimi, İşlenmesi ve Paketlenmesi, Zanaatkârlık ve Katma Değerli Ürünler, Kırsal Turizm ve Rekreasyon Faaliyetleri, Su Ürünleri Yetiştiriciliği, Makine Parkları, Yenilenebilir Enerji Tesislerine yönelik yatırımlar desteklenecektir.” dedi.

Son gün 29 Ağustos

Başvuru süreleri hakkında da bilgi veren Çelik, “İkinci Başvuru Çağrı İlanı kapsamında yapılacak desteklemelerden yararlanmak isteyenler, projelerini 12 Temmuz 2024 ile 29 Ağustos 2024 tarihleri arasında TKDK Ordu İl Koordinatörlüğüne yapacaklardır. Online Proje Başvuru Sistemi 16 Ağustos 2024, saat 18.00’de kapatılacaktır.” diye konuştu.

Tüm Ordulu yatırımcıları TKDK tarafından sağlanan hibelerden yararlanmak üzere proje başvurusu yapmaya davet ediyoruz diyen Berkay Çelik, başvurular hakkında detaylı bilgi almak isteyen yatırımcıların TKDK Ordu İl Koordinatörlüğünü ziyaret edebileceğini, ilgili telefonlardan bilgi alabileceklerini ve www.tkdk.gov.tr internet sitesini ziyaret edebileceklerini ifade etti.

Ordu’da Rekolte Çalışması Ertelendi Ordu’da Rekolte Çalışması Ertelendi

Editör: Merve Tepecik