Birçok kişinin severek tükettiği Toblerone sevenlere üzücü haber geldi. Türkiye'de satılan Toblerone çikolatalar için toplatma kararı çıktı. Toblerone’un Türkiye'de satışını gerçekleştiren Kent Gıda, dünyaca ünlü çikolata için geri çağırma kararı açıkladı.

toblerone

Kent Gıda, ‘Toblerone sütlü 100 gram’ ürününü imha etmek üzere geri çağırma kararını Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre çikolatada yabancı plastik madde bulunduğu belirtildi. Açıklamada, ‘OOY4033553’ lot numaralı Toblerone sütlü 100 gr. ürününü daha önce satın alan tüketicilerden de ürünü tüketmemeleri istendi.

kap

Kent Gıda yaptığı açıklamada: ''Halihazırda tüm müşterilerimizden ve bayilerimizden söz konusu lot bilgili ürünleri geri çağırdığımızı, imha etmek üzere topladığımızı, ilgili kamu kurumları ile iletişime geçtiğimizi bildiririz. Bu doğrultuda bu ürünü satın alan tüketicilerden, ürünü tüketmemelerini; iade ve telafi etmek üzere 0850 210 46 66 no’lu telefon hattı veya [email protected] adresinden Mondelēz International Türkiye’nin tüketici hizmetleri ekibiyle iletişime geçmelerini rica ediyoruz.” dedi.

Sucuk içerisinde enfeksiyon çıkan hangi marka? Sucuk içerisinde enfeksiyon çıkan hangi marka?

Editör: Merve Tepecik