Lise Öğrencilerine Trafik Eğitimi

28 Mayıs 2014 Çarşamba 18:18
Bu haber 78459 kez okundu

Tokat’ın Niksar ilçesinde lise öğrencilerine trafik eğitimi verildi.İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği'nde görevli polis memurları Sadi Özcan ve Gökhan Tanrıverdi tarafından sinevizyon eşliğinde verilen eğitimde, emniyet kemerinin...

Lise Öğrencilerine Trafik Eğitimi

Tokat’ın Niksar ilçesinde lise öğrencilerine trafik eğitimi verildi.
İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği'nde görevli polis memurları Sadi Özcan ve Gökhan Tanrıverdi tarafından sinevizyon eşliğinde verilen eğitimde, emniyet kemerinin önemi, trafik işaretleri, motosiklet kullanımı ve uyulması gereken trafik kuralları ile alınabilecek önlemlerle trafiğin nasıl güvenli hale getirileceği anlatıldı.
Danişment Gazi Anadolu Lisesi Salonu'nda yaklaşık 100 öğrencinin katıldığı eğitimde, trafik kazalarında her yıl 10 bin kişinin hayatını kaybettiğine dikkat çekilirken, “Trafikte kurallar olmazsa, kaza ve karmaşa olur. En büyük yanlış, kuralsızlıktır. Trafikte meydana gelen kazaların yüzde 98'i, insan kusurundan meydana gelmektedir. Bütün araçlarda emniyet kemeri bulundurma ve takma zorunluluğu vardır. Emniyet kemeri takmayan bir kişinin kazada göğsüne aldığı darbe, yaklaşık 6 tondur. Bu nedenle trafikte seyreden herkesin, can güvenliği için emniyet kemeri takması gerekir" denildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x