"Geleceğe Dönüş" film serisinin hayranları, serinin dördüncü filminin 2024 yılında sinemalarda gösterime gireceği konusunda heyecanlanıyor. T om Holland'ın filmin başrolünü oynayacağı söyleniyor. Ancak, YouTube'da dolaşan 78 saniyelik bir fragman bu söylentilere neden oldu.

Tom Holland Gelece Dönüş 4 filminde mi rol alacak

YouTube'da çok izlenen fragmanda, Christopher Lloyd ve Michael J. Fox'un zamanda yolculuk temalı şakalarıyla geri döndüğü görülüyor. Ancak bu fragmanın sahte olduğu ortaya çıktı. Fragmanda kullanılan Christopher Lloyd görüntüleri, 2015 yılında çıkan LEGO Dimensions video oyununun bir promosyon videosundan alınmış. Michael J. Fox'un görüntüleri ise 2019 yapımı Netflix filmi "See You Yesterday"den derlenmiş. Tom Holland'ın Michael J. Fox ile olan kısa görüntüsü ise "Spider-Man: Far From Home" filminden bir sahne. Son olarak, DeLorean zaman makinesi görüntüleri Steven Spielberg'in 2018 yapımı "Ready Player One" filminden. Yani, "Geleceğe Dönüş 4"ün yapılacağına dair umutlar oldukça düşük.

Tom Holland, daha önce 2020'de, Robert Downey Jr.'ın Christopher Lloyd yerine, kendisinin de Michael J. Fox yerine geçtiği bir deepfake videosuna yanıt vermiş ve "Geleceğe Dönüş"ün yeniden yapılmasının mümkün olmadığını belirtmişti. Holland, filmi "şimdiye kadar yapılmış tek mükemmel film" olarak nitelendirerek, kendisinin ve Downey'in bu filmi daha iyi yapamayacaklarını ifade etmişti. Michael J. Fox'un 1991'de Parkinson hastalığı teşhisi almasının ardından, filmde tekrar rol alma ihtimali de oldukça düşük görünüyor.

Anahtar Noktalar

  1. "Geleceğe Dönüş 4" ile ilgili söylentiler yıllardır devam ediyor, ancak gerçek bir devam filmi yapılma ihtimali çok düşük.
  2. Deepfake teknolojisi, eski filmlerin karakterlerini canlandırmak için kullanılsa da, bu, gerçek bir film yapıldığı anlamına gelmiyor.
  3. Serinin orijinal yönetmeni Robert Zemeckis ve başrol oyuncuları, serinin devam etmeyeceğini ve mükemmel olduğunu belirtiyorlar.

Tom Holland ve Robert Downey Jr.'ın "Geleceğe Dönüş" filmi üzerine şakalaşmaları, hayranların yeniden çevrim fikrini heyecanla karşılamasına neden oldu, fakat bu projenin gerçekleşme ihtimali yok gibi görünüyor.