Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Milletvekili Seyit Torun, adaylık süreciyle ilgili dedikodulara son noktayı koydu.

Torun, Ulubey İlçesi Belediye Başkanlığı ile başlayan siyasi kariyerinin, 2 dönem Ordu Belediye Başkanlığı ve 7,5 yıl süren CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevleri ile taçlandığını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Halkımıza gerçekleri anlatmak adına bu açıklamayı yapmak zorunlu hale gelmiştir.

Aldığım görevlerin tamamına açık demokratik süreçler sonucu geldim. Her zaman gücümü halktan aldım. Asla kapalı kapılar ardında yürütülen pazarlıkların bir parçası olmadım, asla gücünü halktan ve seçmenden almayan ayak oyunlarına tenezzül etmedim. Halkımız ve partim tarafından şimdiye kadar bana gösterilen güvene ne kadar teşekkür etsem azdır.

Partimizin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı belirleme sürecinde, yaklaşık 2,5 ay önce il başkanımız ilçe başkanlarımız ve diğer parti yetkililerimiz ile yaptığımız toplantıda aday olmadığımı, bir görev talebimin bulunmadığını bildirdim. Elbette partimizin belirleyeceği adayımızı canla başla çalışarak destekleyeceğimi ve milletvekili olarak sahada olacağımı da açıkladım. Hiçbir tereddütte meydan vermeyecek bir biçimde, belirlenecek Büyükşehir Belediye Adayımız, ilçe adaylarımız ve parti yöneticilerimizle birlikte sahada, meydanlarda, evlerde ve halkımızın iyi gününde kötü gününde yanındayım.”

Torun, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Bütün iyi niyetime ve Cumhuriyet Halk Partisinin başarısı için verdiğim mücadeleye rağmen art niyetli kesimler, partimiz adayı olmayan birini desteklediğim, bu yüzden görev almadığım dedikodusunu çıkaracak kadar ileri gitmişlerdir.   

CHP’nin tüm kademelerinde sorumluluk almış biri olarak, parti aidiyetimin ve demokrasiye bağlılığımın sorgulanmasına izin vermem! Partimizin belirleyeceği aday hepimizin olduğu gibi benim de adayımdır.”

Aday olmadığı yönündeki dedikodulara net bit cevap veren Torun,” Parti politikalarına kişisel hırsların ve basiretsizliğin karıştırılmaması gerekir.  Ülke yangın yerine dönmüşken, halkımız bir dilim ekmeğe muhtaç olmuşken, halkımız; Bazı basiretsiz ve art niyetli çevrelerin yaydığı dedikoduları sorumluk duygusu ile yapılan politikalardan ayırmasını bilecektir.  Ordu milletvekili olarak, halkımızın ve partimizin hizmetindeyim.”

Açıklamasının sonunda Torun,

“Bugüne kadar partimize, hiçbir zaman katkı sağlamamış, minicik bir başarı hikayesi bile olmayanların, yukarıda sadece bir kısmından bahsettiğim 30 yıllık mücadeleye, söz söylemeye; Hakkı da, haddi de yoktur!  Her türlü bilgi kirliliği, algı oyunları ve mücadelemize engel olmaya çalışanlara rağmen, bu yerel seçimden alnımızın akıyla çıkacağız. Hep birlikte başaracağız! diyerek sözlerini bitirdi.

Seyit Torun’un çevre yolu isyanı! Seyit Torun’un çevre yolu isyanı!

Editör: Zeynep Telci