CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, “Bu bir seçim değil bir referandumdur. Erdoğan kazanırsa, ekonomi daha da kötüye gidecek, ülkeye daha fazla sığınmacı gelecek. 28 Mayıs’ta bir karar vereceğiz ve çocuklarımızın geleceğini oylayacağız. Ya karanlık ya aydınlık” dedi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Torun, seçim çalışmalarına Fatsa ilçesinde devam etti. Esnaf ve vatandaşlarla görüşen Torun, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istedi. Torun, şu açıklamalarda bulundu:

 

Bu bir referandum

“Herkesin bilmesi gerekir. Bu bir seçim değil bir referandumdur. Erdoğan kazanırsa ekonomi daha da kötüye gidecek. Çünkü millete sundukları bir çözümleri yok, aynı şeyleri yapmaya edeceklerini söylüyorlar. Erdoğan kazanırsa ülkeye daha fazla sığınmacı gelecek. Çünkü sığınmacıları göndermeyeceklerini kendi ağızlarıyla ifade ediyorlar. Ekonominin dibe vurduğu, ülkemizin bir sığınmacı merkezi haline geldiği bir Türkiye’yi kim hayal edebilir?

 

Ya karanlık ya aydınlık

28 Mayıs’ta bir karar vereceğiz ve çocuklarımızın geleceğini oylayacağız. Ya karanlık ya aydınlık… Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye temiz bir sayfa açılmasını teklif ediyor ve yaşadığımız her sorun için bir çözüm önerisi sunuyor. Ama onlar kalırsa, şu an içinde bulunduğumuz sorunların daha da derinleşeceğini biliyoruz. İşte bu nedenle 28 Mayıs’ta tüm hemşehrilerimi sandığa gelerek geleceğine sahip çıkmaya davet ediyorum.”