Torun, Perşembe İlçesine bağlı Kırlı Mahallesinde bulunan Kırlı İlkokulunda iş başındaydı. Okulun yılsonu etkinliğinde 9-10 yaşında çocuklara takke ve başörtüsü giydirilerek mescitte protokole karşılama yaptırıldı. Okulun internet sitesinde etkinliğe ilişkin görseller paylaşıldı ancak mescitte oluşan skandal görüntülere yer verilmedi diye konuştu.

 Bu uygulama çocuk gelişimine aykırı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile bilindiği üzere akıllara zarar bir ÇEDES projesi yürütülüyor diyen Torun, “ Bir skandal üretme projesi olarak hayata geçirildiği anlaşılan “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi” bu seferde Ordumuzun, Perşembe İlçesine bağlı Kırlı Mahallesinde bulunan Kırlı İlkokulunda iş başındaydı. Okulun yılsonu etkinliğinde 9-10 yaşında çocuklara takke ve başörtüsü giydirilerek mescitte protokole karşılama yaptırıldı. Okulun internet sitesinde etkinliğe ilişkin görseller paylaşıldı ancak mescitte oluşan skandal görüntülere yer verilmedi. Neden? Çocuk gelişimine aykırı bir uygulama yaptığınızı biliyorsunuz da ondan! Sarayın oyuncak haline getirdiği Milli Eğitim Sisteminde birilerine yaranmaya çalışıyorsunuz da ondan!” şeklinde konuştu.

Cemaate çocuklarımızı kurban etmeyeceğiz

Sözünü ettiğimiz olay ne yazık ki münferit bir olay olmadığını ifade eden Torun; “Ordu Fen Lisesi müdürü sınıf başkanlarına talimat vererek Işık Cemaatine ait kitapları öğrencilere dağıtmıştı. Geçtiğimiz Şubat ayında Milli Eğitim Bakanına yazılı soru önergesi vererek skandala ilişkin cevaplar aradık.  Sağ olsun Milli Eğitim Bakanlığı 5 ay sonra verdiği cevapta “28 Aralık 2023 tarihinde konuya ilişkin başlatılan inceleme-soruşturma çalışmalarına halen devam ediliyor.” Diyerek yine bizleri şaşırtmadı. Millî Eğitim Bakanlığı, çocuklarımızı cemaat çukuruna çekmeye çalışan okul yöneticisini koruma altına alıyor, doğal olarak üst üste yeni skandallar patlak veriyor. Bunların derdi ne çevre duyarlılığı ne de manevi değerlere sahip çıkmak. Bunların derdi kan emici cemaatlere çocuk yaştan militan kazandırmak. Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştiremediğimiz sürece çocuklarımız barış dini olan İslamiyet’i doğru yaşayamayacaktır. 15 Temmuz Kalkışmasından ders çıkartmayan iktidar cemaatleri kollamaya devam ettikçe bu ülke yeni 15 Temmuzlara gebe kalacaktır.  Eğitimde Anayasa’ya, yasalara, bilime ve eğitimin temel ilkelerine aykırı uygulamalara son verilene kadar mücadelemiz devam edecektir. Ne FETÖ’ye ne de başka cemaat yapılarına çocuklarımızı kurban ettirmeyiz.” Dedi. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir