Torun, seçim çalışmaları kapsamında Perşembe ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Torun’un görüştüğü çok sayıda vatandaş, hayat pahalılığından yakındı. Sorunları tek tek dinleyen Torun, çözüm önerilerini anlattı. Özellikle ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Torun, şunları söyledi:

“Biz zengin bir ülkeyiz. Bu ülkenin kaynakları tüm sorunlarımızı çözmeye yeter. Ama içinde bulunduğumuz sorunların temel nedeni, kaynakların doğru yerde kullanılmamasıdır. Bu bir siyasi tercih meselesidir. Eğer siyasi iktidar tercihlerini halkın refahından yana kullanırsa, vatandaşın alım gücü yükselir. Ama eğer bir ülkenin kaynakları, küçük bir azınlığın çıkarları için kullanılırsa halk yoksullaşır. Bugün içinde bulunduğumuz durum tam da budur.

Herkes biliyor ki Türkiye’de zengin daha da zenginleşirken, yoksul daha da yoksullaşıyor. Bunu değiştirmek bizim elimizde. Bu millet hakkı olan refahı, huzuru ve adaleti sandıkta alacak.  Otoriter bir yönetim demokratik yollarla değişecek. İktidar değişince küçük bir azınlığı değil halkın çıkarını düşünenler adaletli bir yönetimi kuracak.” Haber Merkezi