Dolandırıcılık suçuyla Brezilya, Sao Paulo’da teslim olan, şu an ise cezaevinde olan Tosuncuk Mehmet Aydın yaptığı yeni açıklamalarla ve şok eden değişimiyle tekrar gündem oldu. Peki, Mehmet Aydın ne dedi? Herkesi şoke eden o değişim ne? İşte detaylar…

Tosuncuk ve Eren Çakar takma lakaplarıyla tanınan Mehmet Aydın Ağustos 2016'da merkezi Kuzey Kıbrıs'ta bulunan Çiftlik Bank adlı şirketi kurdu. Mart 2018'de şirketin saadet zinciri prensibiyle çalıştığı ve suç örgütü olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında şirketin 130 bin üyesinden 511 milyon topladığı ve Uruguay’a kaçtığı öne sürüldü.

tosuncuk 2

Nitelikli dolandırıcılık ile suçlanan Mehmet Aydın’ın Türkiye'ye iadesi için kırmızı bülten çıkarıldı. Aydın, Ocak 2019'da Interpol'ün en çok arananlar listesine eklendikten sonra 30 Haziran 2021 tarihinde Sözcü gazetesine gönderdiği bir videoda teslim olacağını söyledi. 1 Temmuz 2021 tarihine gelindiğinde Brezilya Sao Paulo'da Türkiye Başkonsolosluğu'na teslim olduktan sonra 3 Temmuz 2021 tarihinde İstanbul Havalimanı'na getirilerek 7 Temmuz 2021 tarihinde mahkemece tutuklandı.

Tosuncuk Yeni Haliyle Herkesi Şaşırttı!

tosuncuk 3

Söyledikleriyle tekrar gündem haline gelecek Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, cezaevi şartlarının KYK yurtlarından iyi olduğunu, durumunun ise emeklilere kıyasla çok iyi olduğunu söyledi. Tosuncuk ayrıca evlenmesinin bir hata olduğunu da ekledi. Tosuncuk ayrıca cezaevinden yeni halinin fotoğrafını da paylaşarak değişimi ve görünümüyle şaşırttı ve 30 kilo verdiğini de söyledi.

Samsun'da dolandırıcılık yapan zanlı yakalandı Samsun'da dolandırıcılık yapan zanlı yakalandı

Editör: Merve Tepecik