Trendyol Süper Lig'de Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan müsabaka sonrasında Fenerbahçe futbolcularının sahanın ortasında sevinmelerine tepki gösteren Trabzonspor taraftarları bir anda sahaya atlamıştı. Yapılan sahaya atlama eylemi ile birlikte bir anda başlayan olaylarla birlikte Trabzonspor taraftarları ile Fenerbahçe futbolcuları arasında şiddetli kavga çıkmıştı. Mücadele sonrasında iki takım cephesi de PFDK sevklerini beğenmezken, Trabzonspor cephesinden ise hedef gösterici ve zan altında bırakacak paylaşımlar tespit edildiği ile ilgili açıklamalar yaptı.

Kemal Ertürk

Trabzonspor Kulübü sosyal medya hesabından yayımlanan Trabzonspor Genel Sekreteri Av.Kemal Ertürk'ün açıklamalarında ''Kulübümüzün 17 Mart 2024 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığı müsabaka sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle, yazılı ve görsel medya üzerinden kulübümüzü ve camiamızı hedef gösterici ve zan altında bırakacak paylaşımlar tespit edilmiştir. Hukuk Kurulumuz tarafından; eleştiri sınırlarını aşan, haksız, mesnetsiz ve hukuki dayanaktan yoksun paylaşımlarda bulunan 347 sosyal medya kullanıcısı ve 5 spor yorumcusu hakkında eylemlerine uyan Türk Ceza Kanunu ve 6222 sayılı kanunun ilgili maddeleri gereği suç duyurusunda bulunulmuştur. Kulübümüz aleyhine asılsız itham ve iddialarda bulunan kişiler hakkında, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da adalet önünde hesap vermeleri için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.'' ifadeleri yer aldı.

Karadeniz temsilcisi Trabzonspor, geçtiğimiz gün yaptığı paylaşımda ise Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin görevini bırakması gerektiğini açıklamıştı.

Editör: Samet Karadağ