28.haftanın kapanış gününde Antalya'da Corendon Alanyaspor ile Trabzonspor karşı karşıya gelirken, rakibini 3-1 yenen Corendon Alanyaspor haftalar sonra galip geldi. Son galibiyetini Çaykur Rizespor A.Ş. karşısında alan ve bu maçın üzerinden altı maçta galibiyet alamayan Corendon Alanyaspor, Trabzonspor'u evinde 3-1 yendi. Corendon Alanyaspor'un haftalar sonra galip gelmesinden daha çok konuşulan bir olay ise teknik direktör Fatih Tekke'nin maç sonunda galibiyet pozunda yer almaması oldu.

fatih tekke-1

Karşılaşma sonrasında Alanyaspor cephesinde büyük sevinç yaşanırken, soyunma odasında galibiyet fotoğrafı veren takımda eksik vardı. Teknik direktör Fatih Tekke’nin ve Trabzonlu antrenörlerin fotoğrafta yer almadığı görüldü. Corendon Alanyaspor cephesi bu harekete saygı gösterirken, Trabzon cephesinde ise Fatih Tekke'nin bu hareketi takdir topladı. Maçtan sonra Fatih Tekke, Trabzonspor'a başarılar diledi.

Basın toplantısında da Trabzon ve Trabzonspor hakkında konuşan Fatih Tekke "Trabzonluyum. Bu her yerde bu böyle. Ölene kadar bu böyle. Trabzon şehrine hayran bir insanım. Trabzon şehrini çok seven bir insanım. Dolayısıyla o taraftarla, Trabzonlu insanlarla olan bağımız başka bir şekilde. O sadece benim performansımın alakalı olduğunu düşünmüyorum. Demeçlerle falan da alakalı bir şey değil. O şehri ben tanıyorum, şehir de beni tanıyor. Dolayısıyla öyle bir bağ oluştu. Bunun için çok acılar çektim, onlar da çok sabır ettiler. Dolayısıyla o şehirle ilgili benim kafamda herhangi bir soru hiçbir zaman olmayacak. Bu ne olursa olsun." dedi.
 

Editör: Samet Karadağ