Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynanacak olan 62. Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesinde Beşiktaş Teknik Sorumlusu Serdar Topraktepe ve Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile takım kaptanları Necip Uysal ve Uğurcan Çakır, ortak basın toplantısı düzenledi.  Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı yaptığı açıklamada "Finale kalmak güzel, finalde de dost olmak güzel. İki takım da kupayı almak istiyor. Biz de Trabzonspor tarihine tekrar yaşatmak istiyoruz. Beşiktaş kupayı 10 kere biz de 9 kere almışız, bunu eşitlemek istiyoruz. Trabzonspor tarihine bakınca kupalarla dolu. Sene içindeki inişlerin çıkışların olduğu bir süreçte iki takım da kazanma arzusuyla sahada olacak." ifadelerini kullandı.

abdullah

Final maçında bireysel performansların önemli olduğuna dikkat çeken Avcı, "Final oynamak farklı duygu. Anlar ve bireysel performans belirleyici olacak. Son 2 aydır çıkış halindeyiz. Sahanın içinde oyunu sonuna kadar hak eden, oyunun konuşulduğu, iyi oyunun ve performansın konuşulduğu bir final arzu ediyoruz. Kaybedenin kazananı alkışladığı bir futbol festivali olması, toplumumuzdaki insanları saha içine yönlendirme açısından bir fırsat diye düşünüyorum. Finaller oynamak oyuncu için de, teknik adamlar için de çok önemlidir. Herkes kazanmıştır aslında. Yarıştığın bütün kategorilerde oyunu ve oyuncuları geliştirmeye çalıştık ve kupalar almak istedim. Final oynayan herkes başarılıdır. Futbolun iyileştirici gücü var, bunun dışına çıkmayalım." dedi.

Abdullah Avcı yaptığı açıklamada kupa kazanmanın geleceğe daha olumlu bakmaya sebep olduğunu söyleyen Avcı, "Kupa kazanmak bizim için ulaşılabilir 2 hedeften biriydi. Kupa kazanmak, büyük camialarda ileriye doğru pozitif bakmanı gerektiriyor. 6 aydır önümüzdeki senenin planlaması için çalışıyoruz. Bu daha hızlı hareket etmemizi sağlayacak. Sezon başı planlaması yapıldı, transferlerin yüzde 50'si bitti. Kupayı kazandıktan sonra ertesi gün kendini cesaretli hissediyorsun. Trabzon'da tüm kupalara sahip olan Ahmet Suat Özyazıcı'dan sonra gelen bir teknik adam olmak istiyorum." şeklinde konuştu.

Editör: Samet Karadağ