2023-2024 sezonunda Ziraat Türkiye Kupası'de Çeyrek Final karşılaşmasında Rams Başakşehir Futbol Kulübü ile Trabzon'da karşı karşıya gelen ve tek maçlık sistemde rakibini 1-0 yenen Trabzonspor, kupada Yarı Finale yükseldi. Trabzonspor'da kup maçının ardından teknik direktör Abdullah Avcı “Senelerdir organizasyonlu bir şekilde hem Avrupa’da hem ligimizde yarışan ve önemli başarılar elde etmiş bir takıma karşı oynamak kolay olmuyor. Özellikle bugün oyunun başından 60. dakikaya kadar baskıları doğru yaptık. İlk yarı 5 tane pozisyona girdik. Golü erken bulabilsek akış daha farklı olurdu. İlk yarı itibariyle hem baskı hem oyun kurulumlarında çalıştığımız opsiyonları uyguladık.” dedi.

Trabzonsporlu Oyuncularin Adana Demirspor Macindaki Gol Sevincleri

Trabzonspor kupalara ambargo koyarak tarihteki yerini aldığını yineleyen Abdullah Avcı “İkinci yarı yapmamız gereken tek şey tekrarlı hücumlardı, onu da gerçekleştirdik. Topa sahip olduğunuzda rakibin temas sayısı azalıyor ve bu sayede boşlukları değerlendirebiliyorsunuz. Rakip sadece 60. dakikadan sonra sayısal olarak üstümüze daha fazla geldi. En büyük avantajları kenar oyuncularının ters ayaklı olması. Bunları etkisiz hale getirmeye çalıştık. Zaman zaman bunu bir avantaj olarak kullandılar ama tamamında doğru bir karşılama yaptık. Oyunun geneline baktığınızda belki ikinci yarıda araya atılan ve kaptanımızın çıkıp kestiği pozisyon harici başka bir fırsat vermedik. Oyunu domine ettik. Sezon başında koyduğumuz 2 hedefe de net bir şekilde ilerliyoruz. Trabzonspor bu kupalara ambargo koyarak tarihteki yerini almıştır. Ben de 2 sene evvel ekibimle beraber bu duyguları yaşadım. Tekrardan bu duyguları yaşamak istiyoruz. Kupa ve lig hedefimiz doğru ilerliyor. Trabzonspor inatçıdır, vazgeçmez. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Ayrıca maçın açık kanalda yayınlanmasına rağmen buraya gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar bize destek verdiği sürece +1 fazla oluyoruz”  ifadelerini kullandı.

trabzonspor-manisa-fk-mac-ozeti


Avcı, açıklamalarının kalan bölümünde ise şu ifadelere yer verdi: “Çok fazla kırılmalar yaşamadık. Oyunun iki yönü var. Rakip sayısal olarak fazla geliyor. Buna da çalışmıştık. Oyuna giren oyunculardan performans aldık. Orta sahada çok fazla seçenek yoktu. Enis Bardhi çok yardımcı oluyor. Umut Güneş çok önemli bir gelişim gösteriyor. Beynine tomografi çekilmeye gitti. Performansları daha da artması lazım. Paul Onuachu çözüm noktalarımızdan bir tanesiydi, iyi de katkı sağladı. Antrenmansızlıktan dolayı sakatlık olabiliyor. Pepe’yi biraz geç aldık. Özel bir oyuncu. Geçen seferki basın toplantısında milli takım süreçlerinin nasıl geçtiğini konuşmuştuk. Fiziksel durumu daha iyi olduğunda daha çok yararlanacağız. Onuachu’ya da yarın MR çekilecek. Gün içerisinde daha net bir bilgiye sahip olmuş oluruz.” açıklamasını yaptı.

Editör: Samet Karadağ