2023-2024 sezonunda Abdullah Avcı'nın yeniden takımın başına getirilmesinin ardından toparlanma sürecine giren ve devre arasında kadrosunu güçlendirme çalışmaları çerçevesinde transfer çalışmalarına başlayan Trabzonspor'da ayrıca yıldız isimlere de teklifler gelmeye devam ediyor. Özellikle Bakasetas'ın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakıldığı Trabzonspor'da, kritik Galatasaray maçı öncesinde ise yapılan açıklamada Abdülkadir Ömür ve Umut Bozok'un kadro dışı bırakıldığı açıklandı.

ts

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Abdülkadir Ömür ve 2025 yılına kadar sözleşmesi olan Umut Bozok'un takımdan ayrılma konusunda taleplerinin olduğu ve iki oyuncu ile Galatasaray'ın da ilgisi olduğu bilinirken, Galatasaray maçı öncesinde iki futbolcu kadro dışı bırakıldı. Trabzonspor'dan yapılan açıklamada ''Yönetim Kurulumuz; profesyonel futbolcularımız Abdülkadir Ömür ve Umut Bozok’un bundan sonraki süreçte A takımdan ayrı olarak idman yapmaları yönünde karar almıştır. Ayrıca iki oyuncuyla ilgili kulübümüzün disiplin yönetmeliği kapsamında inceleme başlatılmıştır.'' ifadeleri yer aldı.

Abdülkadir Ömür

Trabzonspor'un 10 numarası Abdülkadir Ömür bu sezon 17 maçta forma giyerek bu maçlarda 6 asist yaparken, bir dönem Süper Lig'de gol kralı olan 27 yaşındaki Umut Bozok ise bu sezon sadece 4 maçta forma giyerken gol ya da asist katkısı yapamadı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ