Altyapısından yetiştiği Trabzonspor forması ile Süper Lig şampiyonluğu yaşayan ancak bu şampiyonluktan sonra istikrarsız bir performans sergileyen Uğurcan Çakır, Corendon Alanyaspor ile oynanan maçta Denswil ile yaşadığı pozisyon sonrasında kalesinde gördüğü gol ile gündem olmuştu. Kendisine bakmayan Denswil'e pas atan Uğurcan Çakır'ın pasında Corendon Alanyaspor'da Oğuz boştaki topu alarak filelere göndermişti.  Yenilen 3 golde de bariz savunma hataları dikkat çekerken Uğurcan'ı ise sakatlandığı açıklandı.

Uğurcan Çakır

Corendon Alanyaspor maçı öncesinde son haftalarda formda olan ve üst üste üç maçı gol yemeden tamamlayan Uğurcan Çakır'ın, üç gol yediği Corendon Alanyaspor maçında sakatlandığı ortaya çıktı. Bu hafta Vavacars Fatih Karagümrük ile Trabzon'da karşı karşıya gelecek olan Trabzonspor'da bu karşılaşma öncesinde ise Uğurcan Çakır şoku yaşanırken, 27 yaşındaki kalecinin sakatlığı ile ilgili açıklama Trabzonspor cephesinden yapıldı.

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ahmet Beşir, Trabzonspor kaptanı Uğurcan Çakır'ın sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulundu. Beşir, "Futbol A Takımımızın, Corendon Alanyaspor ile oynadığı karşılaşma sonrasında sağ kalçasında ağrı hisseden Kaptanımız Uğurcan Çakır’ın yapılan muayenesi ve MR görüntülemesi sonucunda sağ kalça bölgesinde kas yaralanması tespit edilmiştir. Oyuncumuzun tedavisine sağlık ekibimizce başlanılmıştır" dedi.

Editör: Samet Karadağ