Türkiye Ligleri'nde son yıllarda en hızlı transfer sürecini tamamlayan takımların başında gelen ve yeni sezon öncesinde bazı transferlerini açıklayan Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi maçlarına hazırlık sürecine başlayacak. Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda Slovakya ekibi Ruzomberok ile Kazakistan ekibi Tobol maçının galibi ile eşleşecek.


Avrupa Ligi'nde mücadele edecek ve 2.Ön Eleme Turu'ndan bu kupaya dahil olacak olan Trabzonspor sezonu erken açacak. Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'a kaybetmesinden dolayı sezonu erken açacak olan Trabzonspor, sezonun ilk antrenmanını 24 Haziran'da yapacak. Trendyol Süper Ligi üçüncü bitiren Trabzonspor, Avrupa Ligi'ne 2. ön eleme turundan başlayacak. Bordo-mavililer ilk resmi maçına ise 25 Temmuz tarihinde çıkacak.

24 Haziran Pazartesi günü Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde toplanarak çalışmalara başlayacak olan Trabzonspor, hazırlıklarının Trabzon etabını 30 Haziran Pazar günü tamamlayacak. Bordo-Mavili ekip 1 Temmuz Pazartesi günü ise Macaristan’a giderek 14 Temmuz Pazar gününe kadar hazırlıklarını burada sürdürecek.

Editör: Samet Karadağ