2024-2025 sezonunda Trabzonspor'da taraftarları heyecanlandıran transferlerden bir tanesi olan Anthony Nwakaeme için imza töreni düzenlendi. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen törenle 2 yıllık sözleşmeyi imza atan  Anthony Nwakaeme önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle Fatih Tekke'nin Corendon Alanyaspor'a ısrarla istediğinin konuşulduğu Nwakaeme transferinde Trabzonspor konuyu resmiyete kavuşturdu. Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın da onay verdiği transfer resmileşti. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan transfer öncesinde ''Abdullah Avcı'nın Nwakaeme'nin geri dönüşüyle alakalı bizden bir talebi oldu" demişti.

Antony Nwakaeme

Trabzonspor’umuza geri döndüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Nwakaeme “Bugün çok mutluyum. Çünkü bugün 2 yıllık bir aradan sonra tekrar Trabzon’da Trabzonspor’dayım. Bir ayrılık yaşandı fakat taraftarlarımız sanki ben hiç ayrılmamışım gibi, sanki burada oynamaya devam ediyormuşum gibi sosyal medyada o sevginin hiç bitmediğini bana hissettirdiler. Hayatta neler olacağını bilemezsiniz gelecekte neler olacağını öngöremezsiniz belki ama ben şu an buradayım. Ve burada olduğum için çok mutluyum. Bu transferde emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Burası benim alışık olduğum yer. Burası benim bildiğim yer. Çünkü bu kulübün nasıl bir kulüp olduğunu biliyorum. Bu kulüp her zaman, oynadığı her maçı kazanmak isteyen bir kulüp. Taraftarlarımızın da bu yönde isteği olduğunu biliyorum ben de her zaman elimden geleni yapacağım” dedi.

Daha önce forma giydiği Trabzonspor'da 145 maçta 47 gol atarak 40 asist yapan Anthony Nwakaeme, önümüzdeki sezon 9 numaralı formayı giyecek.

Editör: Samet Karadağ