Geçtiğimiz sezon mücadele ettiği Trendyol Süper Ligi'nden küme düşen ve yeni sezonda yeni liginde de küme düşme potası içerisinde yer alan Bitexen Giresunspor'da transfer yasağı sürüyor. Bitexen Giresunspor'da transfer yasağı olmasından dolayı yeni sezonda transfer yapılmamış ve takım kadroda sözleşmesi olan oyuncularla yoluna devam etmişti. Karadeniz temsilcisinde sadece takımdan ayrıldıktan sonra başka bir transfer yapmayan Kuwas takıma dönerken, Yeşil-Beyazlı ekip 19 futbolcu daha transfer etti.

Giresunspor-1

28 Nisan 2023 tarihinde transfer yasağı tebliğ alan Bitexen Giresunspor henüz bu transferi yasağını açamadı ve amatör transferin son gününde kadrosuna 15 yaş altı transfer gerçekleştirdi. Bitexen Giresunspor, profesyonel sözleşme imzalanmayacağını açıkladığı 19 futbolcuyu altyapıya transfer etti.

Giresunspor kaleci

Bitexen Giresunspor, yaptığı açıklamada şunları belirtti: "FIFA kararı nedeniyle transfer yasağı bulunan kulübümüz, FIFA'nın 28 Nisan'da 15 yaş altı oyuncuların transferine ilişkin aldığı kararın ardından kulübümüz ve yönetim kurulumuzun girişimleri sonucunda ilimiz genelinde amatör liglerde mücadele eden 15 yaş ve altı 19 oyuncunun A takımda oynamayacağı ve profesyonel olmayacağı şartıyla altyapımıza transferleri gerçekleşmiştir."

SAMET KARADAĞ