Ordu'nun Altınordu ilçesinde bulunan Altınordu İlkokulu'nda Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen yaz okulu programı, yerel eğitim çevrelerinde tartışmalara neden oluyor. Eğitim İş Ordu Şubesi Başkanı Hikmet Pala, okullarda dini ve sportif eğitimlerin sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenmesine tepki göstererek, "Okullarımızda TÜGVA, İlim Yayma Cemiyeti ve benzeri yapıların ihtiyacı yok. Eğitim sadece öğretmenlerin yapabileceği bir uzmanlık işidir." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamaların ardından TÜGVA Ordu İl Temsilciliği, kamuoyuna yazılı bir açıklama yaparak faaliyetlerinin yasal çerçevede ve resmi izinlerle gerçekleştirildiğini belirtti. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle birlikte 24 Haziran tarihinde başlatılan yaz okulu programının, velilerin onayı ve ilgili kurumların izniyle başlatıldığı vurgulandı.

Açıklamada, TÜGVA'nın gönüllülük esasına dayanan bir kuruluş olarak gençlerin millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerle yetişmesini amaçladığı ifade edildi. Vakıf, gençliği dinine, vatanına ve milletine bağlı bireyler olarak yetiştirme çabası içinde olduklarını vurgulayarak faaliyetlerinin kamu yararı gözetildiği altını çizdi.

Ordu’da Devlet Okulu Tügva’ya Emanet Edildi Ordu’da Devlet Okulu Tügva’ya Emanet Edildi

Editör: Atakan Öztürk