Geçtiğimiz iki sezonda olduğu gibi bu sezonda da Play-Off'a kalan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde takım bu süreçte 1.Tur maçında İnegöl Kafkas Spor Kulübü'nü geçmeyi başarmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü, Yeni Ordu Stadyumu'nda oynadığı maçta ise skor avantajını lehine çeviremedi ve Ayvalıkgücü Belediyespor ile 1-1 berabere kaldı. Cuma günü oynanacak olan rövanş maçı öncesinde hazırlıklarına ara vermeden başlayan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde basın açıklaması yapıldı.

52 Orduspor Futbol Kulübü'nden yapılan basın açıklamasında ''Play Off 2.Tur 1.müsabakasında Ayvalık gücü Belediyespor ile kendi saha ve seyircimiz önünde 1-1 beraberlikle sahadan ayrıldık. 10 Mayıs Cuma deplasmanda karşılaşacağımız rövanş müsabakası için takımımız hızla çalışmalarına başlamıştır. Tüm inancımız Tur’u geçerek şehrimize geri dönmektir. Yine en büyük teşekkürü taraftarlarımıza etmek istiyoruz. Tribünleri doldurarak ve tüm maç boyunca desteklerini arttırarak devam eden taraftarlar yanımızda olduğu sürece biz bu şehri sporda üst liglere taşımak için var gücümüzle çalışacağız.'' ifadeleri yer aldı.

Ordu ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü tarafından ayrıca stadyumda maç izlemeye gelen isimlere de teşekkür edilirken basın bülteninin bu bölümünde ''Müsabakamızda bizleri yalnız bırakmayan Ordu Milletvekilleri Naci Şanlıtürk, Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel, Cemal Enginyurt’a Ordu Valisi Muammer Erol’a, Ordu Emniyet Müdürü Atilla Aksoy’a, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe’ye, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya’ya, Gülyalı Belediye Başkanı Medet Sipahi’ye, Altınordu Belediye Başkan Yardımcıları Bahadır Baş ve Hamdi Salih Kalyoncu’ya, spor kulüp başkanlarına, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine, teşekkür ederiz.'' açıklamaları yer aldı.