Ordu’da 3 yıl 2 ay görev yapan ve vatandaşların halk adamı olarak tabir ettiği Tuncay Sonel’in adı yaklaşan yerel seçimler öncesi Ordu Büyükşehir Belediyesi ile anılmaya başlandı.

4,5 yıldır Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Dr. M. Hilmi Güler’in gerek daire başkanlarının skandalları gerek belediye içerisindeki huzursuzluğu çözememesi gerekse imar konusunu elini yüzüne bulaştırması sonrası tekrar aday gösterilmesi imkansız olarak gözüküyor.

Bu nedenle yaklaşan yerel seçimler öncesi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak sorusunun cevabı Tuncay Sonel olarak sokakta söylenmeye başladı.

Tuncay Sonel’in Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı ve bu yüzden merkeze çekildiği belirtiliyor.

TUNCAY SONEL MANŞET 2

Tuncay Sonel Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı mı?

Geçen hafta Ordu Valiliği görevinden ayrılan Tuncay Sonel’in Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edildi.

Ordu’da 3 yıl 2 ay görev yapan ve Ordulu vatandaşlarla da güzel diyaloğu olan Vali Tuncay Sonel’in adı yaklaşan yerel seçimler öncesi Ordu Büyükşehir Belediyesi ile anılmaya başlandı.

Bir Diğer İhtimal Adana

Vali Tuncay Sonel’in dost sohbetlerinde Ordu ile beraber Adana Belediye Başkanlığı ihtimalinin de olduğun dile getiriliyor. 

BAŞKAN HİLMİ GÜLER’in İŞİ ZOR

4,5 yıldır Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Dr. M. Hilmi Güler’in gerek daire başkanlarının skandalları, gerek belediye içerisindeki huzursuzluğu çözememesi, gerekse imar konusunu elini yüzüne bulaştırması sonrası tekrar aday gösterilmesi imkansız olarak gözüküyor.

Bu nedenle yaklaşan yerel seçimler öncesi Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak sorusunun cevabı için, Tuncay Sonel de adaylar arasında sokakta söylenmeye başladı.
Tuncay Sonel’in Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı ve bu yüzden merkeze çekildiği belirtiliyor.

Enver Yılmaz adı da gündemde

Öte yandan Ordu Büyükşehir Belediyesi kurucu belediye başkanı Enver Yılmaz’ın da adı geçiyor. Son haftalarda Ordu kamuoyunda da yüzünü göstermeye başlayan Enver Yılmaz’ın da büyükşehir belediye başkan adayı olarak dönme ihtimali en yüksek isimlerden olduğu ifade ediliyor. 

Deniz Köken Ordu’ya gelebilir

Ayrıca İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanı Ordulu Deniz Köken’in adı da Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile anılan isimlerden. İstanbul’da sevilen bir isim olan Ordulu Deniz Köken’in Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ordu’ya aday gösterileceği iddia edildi.

Bir Diğer Potansiyel Aday Aşkın Tören 

Altınordu Belediye başkanlığını devam ettiren Aşkın Tören’in de adı Büyükşehir Belediye Adayları arasında geçiyor. 

Eyüp Fatsa’da istiyor 

Akp kurucu siyasilerinden Fatsa’lı eski Ordu milletvekili Eyüp Fatsa’nın da uzun zamandır Büyükşehir Belediye Başkanlığı talebi olduğu biliniyor. Fakat adayın merkez havzasından çıkması beklendiği için işinin zor olduğu söylenmekte.