24 Mart tarihinde Altınordu İlçesi Karşıyaka Tesisleri'nde yıllar sonra tekrar yeşil sahalara dönen Orduspor, ligin sonunda yine aynı sahada şampiyonluk sevinci yaşadı. Haftalar önce matematiksel olarak şampiyonluğunu garantileyen Orduspor, ligin kendi adına son maçında Fevzi Çakmak Gençlerbirliği'ni de yendi ve maçın ardından kupasını aldı.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır, Orduspor'un şampiyonluk kupasını Ordu Valisi Tuncay Sonel'e takdim etti. Tuncay Sonel, yaptığı açıklamada: ''Hem Ordu’nun hem Türk Futbolu’nun değeriydi Türkiye Futbol Federasyonu’nun 188 sicil nolu UEFA Kupası oynamış Orduspor. Orduspor’un yaşaması lazımdı. İnşallah gelecek yıl bu zamanlarda takımım Bölgesel Amatör Lig’de göreceğiz. Sonra da inşallah devamında profesyonel ligler olacak.'' dedi.

Deprem bölgesinden kurulan bir takım ile Orduspor'un şampiyonluk yaşadığını ve sosyal sorumluluk projesi de olduğunu dile getiren Sonel, futbolculara da mesaj verirken: ''Sizler bizim evlatlarımızsınız. 6 Şubat tarihinde asrın felaketini yaşadık. 24 Mart’ta FIFA’dan izin aldığımız günün bir gün öncesinde Hatay İskenderun’dan evlatlarımız geldi. Bir nevi sosyal projede aldu. Sizler şehre heyecan getirdiniz. Şehrimize yaşattığınız heyecan için hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Ordu, Karadeniz’in ve ülkemizin en nadide şehirlerinden bir tanesi. Aynı zamanda bir spor şehri. Ordulu hemşerilerimize de takımlarına sahip çıktıkları için çok teşekkür ediyorum, devamı gelecek.'' açıklamasını yaptı.

Konuşmasının ardından şampiyonluk kupasını takım kaptanına veren Ordu Valisi Tuncay Sonel, takım ile birlikte şampiyonluk coşkusunu derinden yaşadı ve mutluluğu gözlerinden okundu.