Samsun'un Vezirköprü MHP İlçe Başkanı Turan Kaya'nın yeğeni Abdullah Kaya, 2020 yılında Sinop'un Boyabat ilçesinde jandarma ekiplerine hakaret ettiği ve tehdit ettiği için 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Olay, 2020 yılında Sinop'un Boyabat ilçesinde meydana geldi. Jandarma ekipleri tarafından durdurulan Abdullah Kaya, amcasının MHP ilçe başkanı olduğunu belirterek kamera kaydı yapılmasına rağmen jandarma ekiplerine hakaret ve tehditlerde bulundu.

Vezirköprü ilçe başkanı Turan Kaya'nın yeğeni Abdullah Kaya ne kadar ceza aldı?

Kaya hakkında açılan davada, "kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" ve "tehdit" suçlarından 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Kaya'nın avukatlarının yaptığı itirazlar mahkeme tarafından reddedildi.

Olay Sosyal Medyada Gündem Olmuştu

Kaya'nın jandarmaya hakaret ettiği ve tehdit ettiği anları gösteren video, sosyal medyada gündem olmuş ve büyük tepkilere neden olmuştu. Videoda Kaya, jandarma ekiplerine "Benim amcam Vezirköprü İlçe Başkanı Turan Kaya. Siz beni nasıl durdurursunuz? Ben size haddinizi bildiririm" gibi ifadeler kullanıyordu.

Kaya'nın verilen hapis cezasının infazı için Yargıtay aşaması bekleniyor. Yargıtay'ın da cezayı onaması halinde Kaya, cezaevine girecek.

Turan Kaya ne demişti?

Olayın ardından Vezirköprü MHP İlçe Başkanı Turan Kaya, yeğeninin yaptıklarını kınadığını ve jandarma ekiplerinden özür dilediğini açıklamıştı.

Editör: Atakan Öztürk