Turgut Altınok serveti ne kadar? Turgut Altınok mal varlığı listesi. Detayları okuyacağınız haberimizde..

Turgut Altınok Kimdir

Turgut Altınok, 1962 yılında Ankara'nın Bala ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Keçiören Fevzi Atlıoğlu İlkokulunda tamamladı ve ortaöğrenimini Keçiören Kalaba Lisesinde geçirdi.

Uluslararası hukuk alanında yükseköğrenim gördü ve Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin güçlendirilmesine yönelik çalışmaları nedeniyle Azerbaycan Uluslararası Vektör İlim Merkezi tarafından "Fahri Doktora" unvanına layık görüldü. Ayrıca Kazakistan Abay Devlet Üniversitesi'nde ders verme yetkisi kazanarak "Profesör" unvanı aldı. Altınok'un asıl mesleği avukatlık olmasına rağmen siyasi kariyerine Ülkü Ocaklarında başladı. 25 yaşında, Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) Keçiören İlçe Başkanlığına seçildi ve daha sonra MÇP Ankara İl Başkanlığı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 12 Eylül Darbesi'nden sonra 28 yaşında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı oldu.

1994 yerel seçimlerinde MHP'den, 1999 yerel seçimlerinde ise Fazilet Partisi'nden Keçiören Belediye Başkanı seçildi. 2004 yerel seçimlerinde AK Parti'den Keçiören Belediye Başkanı seçildi. 2014 yerel seçimlerinde ise Turgut Altınok, Büyük Birlik Partisi'nden Keçiören Belediye Başkanlığı'na aday gösterildi ve seçimi ikinci sırada tamamladı. 2019 yerel seçimlerinde tekrar AK Parti'ye dönerek yüzde 63,65 oy alarak 4. kez Keçiören Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

Turgut Altınok Serveti Ne Kadar

Altınok Serveti ile ilgili yaptığı açıklamada: "

Altınok Gayrimenkul AŞ'de %36,59 oranında şirket ortaklığına sahibim. 1991'de Maviş Koç'tan satın aldığım arazi, 2014'te aile şirketimize ayni sermaye olarak dahil edildi ve bu şekilde şirket hisselerim oluştu. Ardından, bu arazi kat karşılığı inşaat sözleşmesiyle bir müteahhide devredildi ve projeden elde edilen daireler, Eskişehir yolu üzerindeki bir projede bulunmaktadır. Bu daireler şahsıma ait değil, şirketin aktifinde kayıtlıdır. Şirket hisselerimle orantılı olarak, bu projeden 67 adet 1+1 daire, 4,4 dükkan, %18 şirket hissesine denk gelen 0,36 dükkan ve %9 hisseyle 0,27 dükkandan oluşan gayrimenkuller elde ettim.

Kızılcaşar arazisiyle ilgili olarak, 1988'de Gölbaşı Kızılcaşar'da aldığım arazi, 2014'te 12 parsele bölündü ve 9 parseli satıldı. Beyanımda kalan 3 parsel bulunuyor.

2009'daki mal beyanında yer alan Antalya'daki daireyi daha sonra sattım. Ayrıca, anne ve babamdan miras kalan gayrimenkullerdeki hisselerim farklı oranlarda değişiyor ve Etimesgut ilçesinde babamdan miras kalan daire ve arsaları muhtelif tarihlerde sattım." ifadelerini kullandı. 

Editör: Deniz İnal