Futbola Kastamonu'da başlayan ve Türkiye’de birçok takım gezen Göktuğ Demiroğlu, kendisine farklı bir kariyer planlaması yaptı ve uzak topraklarda tarihe geçen Türk futbolcu olmuştu.. 1999 doğumlu savunma oyuncusu Cebu FC’nin Kamboçya ekibi Phnom Penh Crown FC karşısında Asya Kupası maçında sahaya çıktı ve bu turnuvada şans bulan ilk Türk olmuştu. Geçen sezon hem Filipinler'de hem Asya Kupası'nda 'Türk Futbolcu' rekorunun sahibi olan Göktuğ Demiroğlu, bu sezona yeni bir rekora merhaba dedi.

Demiroğlugöktuğ

Geçtiğimiz hafta Filipinler Kupası maçında takımının forması ile gol atan ve ilk kez gol sevinci yaşayarak bu kupa organizasyonunda gol atan ilk Türk Futbolcu olan 1999 doğumlu Göktuğ Demiroğlu, Cebu FC'nin bu hafta 7-1 kazandığı lig maçında 10.dakikada sahneye çıktı ve golünü attı. Filipinler Ligi'nde gol atan ilk Türk Futbolcu olan Göktuğ Demiroğlu, kazanılan maçın ardından maçın ödülünün de sahibi oldu.

Göktuğ Demiroğlu rekor kırarak maçın oyuncusu olduğu müsabakanın ardından yaptığı açıklamada ''Bu hafta önemli bir galibiyet aldık. Bu takımın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Filipinler Kupası'ndan sonra Filipinler Ligi'nde ilk golümü attığım için çok mutluyum. Unutulmaz bir an oldu. Maçın oyuncusu seçilmek de büyük bir onurdu. Daha iyisi için çalışmaya ve öğrenmeye devam edeceğim. Bana destek veren herkese çok teşekkür ederim'' dedi.