2023-2024 sezonunda birçok skandalık yaşandığı Türk Futbolu'nda bir skandal daha yaşandı. 3 Mart tarihinde oynanması planlanan ancak ertelenen Fenerbahçe-Beşiktaş U15 Gelişim Ligi mücadelesi 27 Mart tarihinde İstanbul Dereağzı Lefter Küçükandonyadis tesislerinde oynanacaktı. Karşılaşmanın 13:00'te başlaması beklenirken, maçın başlama saatinde ise bir eksikliğin olduğu fark edildi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe-Beşiktaş U15 Gelişim Ligi maçına hakem ataması yapmayı unuttuğu ve bu hatasını fark ederek son anda hakem ataması yapıldığı öğrenildi.


Karşılaşmayı televizyondan naklen yayınlayacak olan FB TV maç saatinde geçtiği altyazıda, “Fenerbahçe U15 Takımımızın Beşiktaş ile saat 13.00’te gereken U15 Gelişim Ligi müsabakası maçın hakemlerinin tesislerimize henüz gelmemesinden dolayı başlamamıştır” denildi. Karşılaşma belirlenen saatinden tam 45 dakika geç başlarken maçı ise Halil İbrahim Ekmekci yönetti. Fenerbahçe-Beşiktaş U15 Gelişim Ligi mücadelesinde Halil İbrahim Ekmekci'nin yardımcılıklarını ise aynı gün saat 15:00'te oynanan U14 Gelişim Ligi'nde yardımcı hakem olarak görevlendirilen Baran Taşdelen ve Soner İsmail Sarı oldu.

Hakem ataması unutulduğu için geç başlayan karşılaşması ise Fenerbahçe U15 1-0 kazandı. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan ise konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

Editör: Samet Karadağ