Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Ampute Futbol Millî Takımımız, Fransa'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda şampiyonluğa çok yaklaştı.  Teknik Direktör İsmail Temiz yönetimindeki Ampute Milli Takımı dört maçta 34 gol atarak Yarı Finale yükselirken Yarı Finalde ise  Polonya'yı 5-1 yenerek finale yükselmişti. Final maçı ise bugün 18.00'de oynanacak. 


Türkiye, 2024 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nda yarı finalinde Polonya'yı yenerek finale yükselirken İspanya ise İngiltere karşısında kazanan taraf olmuştu. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Ampute Futbol Millî Takımı daha önce iki kez Avrupa şampiyonu olurken, İstanbul'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nda da şampiyon olmuştu. Türkiye yine şampiyonluk hedefliyor. 8 Haziran Cumartesi günü saat 18.00'de oynanacak olan final müsabakası TRT Spor'dan canlı olarak yayınlanacak. 

Türkiye ile Polonya arasındaki final müsabakasını izleyenler arasında TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Kulüp Lisans İşleri ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay, Lyon Başkonsolosu Cemil Çağdaş Yıldırım, TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Dünya Ampute Futbol Federasyonu (WAFF) Başkanı Arif Ümit Uzturk ve EAFF Başkanı Mateuzs Widlak olacak.
 

Editör: Samet Karadağ