Ordu'da Altaş Soyaspor, Soyaspor Gençlik ve Yeni Mahalle 52 Spor isimleri ile mücadele ettikten sonra Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olarak Amatör Lig'den 3.Lig'e kadar yükselen takım olan Orduspor 1967 A.Ş.'de yeni sezonda hareketli saatler yaşanıyor. Orduspor 1967 A.Ş.'de geçen sezon başkanlık görevini kongre yapmadan Adem Akça'dan teslim alan ve bu süreçte her fırsatta Orduspor olduklarını iddia eden ekip,  Orduspor 1967 A.Ş.'nin isminin 'Orduspor Futbol Kulübü' olarak değiştirilmesi hamlesi yaptı. İki farklı renklerde logo tanıtan Orduspor 1967 A.Ş.'nin bu hamlesine ise henüz federasyon onay vermedi.

Logo değişikliğine giden kulüplerin başında gelen ve bunu alışkanlık haline getiren TFF 3.Lig ekibi, 2021-2022 sezonunda adını Orduspor 1967 A.Ş. yapmış ve logo konusunda ise tescilli olmayan logoyla sahalara çıkınca her hafta para cezası almıştı. Farklı bir minimal logosunu 2021-2022 sezonunun devre arasında tescil ettiren Orduspor 1967 A.Ş., Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yine bir onay bekliyor. Orduspor 1967 A.Ş.'nin isminin 'Orduspor Futbol Kulübü' olarak değiştirilmesi hamlesine federasyondan onay bekleyen İsa Akçay, Mor ve Sarı renk ağırlıklı olan yeni logoları tanıttı ama işin aslı ortaya çıktı.

Orduspor 1967 A.Ş.'de yeni isim & logo tanıtımı ile adeta gövde gösterisi yapılırken bu süreçte ise Türkiye Futbol Federasyonu'ndan henüz onay alınmadan bu paylaşımların yapıldığı ortaya çıktı. Orduspor 1967 A.Ş.'de yeni sezonun ilk maçına kadar federasyondan onay bekleniyor aksi takdirde ise yönetimde ayrılıkların yaşanabileceği öğrenildi.

Editör: Samet Karadağ