Türkiye, Almanya'da düzenlenecek olan EURO 2024 biletini son maç öncesinde alırken Galler ile oynayacağı maçta tarihi bir an ortaya çıkabilir. Türkiye, daha önce yedi kez turnuvalara katılım sağlarken Galler karşısında beraberlik ya da galibiyet alması halinde UEFA 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nu lider tamamlayacak. Bu da Türkiye'nin ilk kez grup lideri olarak bir turnuvaya katılımını gösterecek.

kenan-yildiz-kimdir


Grupta oynanacak olan son maçlar öncesinde Türkiye 16 puanla grupta lider durumdaki takım olurken, ikinci sırada ise 13 puanla Hırvatistan yer alıyor. Kazanarak Hırvatistan'ın mağlubiyetini beklemekten başka çaresi olmayan Galler ise 11 puanla grupta üçüncü sırada yer alıyor. Türkiye karşısında ikili averajda üstünlüğü bulunan Hırvatistan'ın grup liderliği için şansı sürüyor. Türkiye A Millî Takım, Galler'den alacağı puan ya da puanlarla, Hırvatistan - Ermenistan maçının sonucuna bakılmaksınız grubu lider olarak tamamlamayı garantileyecek.

Türkiye-2

Galler ile Türkiye arasındaki karşılaşma Cardiff City Stadyumu'nda oynanacak ve TSİ 22.45'te başlayacak. Müsabaka TRT 1'den naklen yayınlanacak.

SAMET KARADAĞ