Türkiye ile Hollanda, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finali'nde karşı karşıya gelecek. Almanya'nın Berlin kentinde bulunan Berlin Olimpiyat Stadyumu'da 6 Temmuz 2024 Cumartesi günü oynanacak ve TSİ 22.00'de başlayacak müsabakayı Fransa Futbol Federasyonu'ndan Clément Turpin yönetecek. Turpin'in yardımcılıklarını aynı ülkeden Nicolas Danos ve Benjamin Pages yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi Almanya Futbol Federasyonu'ndan Felix Zwayer olacak. Müsabakada Fransa Futbol Federasyonu'ndan Jérôme Brisard ise VAR olarak görev yapacak.

Fransız hakem Clément Turpin, Türkiye'nin 13 yıl önce bir maçını yönetmiş ve bu maç akıllarda kalmıştı. Türkiye-Kazakistan arasında 2 Eylül 2011'de oynanan maçı milliler 2-1 kazanmıştı. Clément Turpin, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası açılış maçı olan Almanya ile İskoçya maçının yanı sıra İngiltere ile Slovenya maçını yönetmişti. Clément Turpin bu maçlarda 8 sarı kart ve 1 kırmızı kart çıkarmıştı.

Bir dönem finallerin hakemi olan Clément Turpin, 2020-2021 yılında UEFA Avrupa Ligi ve 2021-2022 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi finallerini yönetmişti.

Editör: Samet Karadağ