2024 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında, 10 Haziran'da Polonya ile deplasmanda özel maçta karşılaşacak A Millî Takımımız, bu ülkede yaptığı kampındaki ilk antrenmanını bugün gerçekleştirdi. Mobilizasyon ve kuvvet çalışmalarıyla fitness alanında başlayan antrenman, daha sonra daha çalışmasıyla devam etti. Teknik Direktör Vincenzo Montella yönetimindeki antrenmanda, ısınmanın ardından tek pas ve taktik çalışamaları ile dayanıklılık koşuları yapıldı.

A Millî Takımımız, yarın saat 17.15'te kamp yaptığı otelin tesisinde ilk 15 dakikası medyaya açık olacak bir antrenman daha yaparak Polonya maçının hazırlıklarına devam edecek. Teknik Direktör Vincenzo Montella, Polonya karşısında bazı oyuncuları son kez görmek için sahaya sürecek ve daha sonra 2024 Avrupa Şampiyonası kadro kararını verecek. 10 Haziran'daki Polonya-Türkiye karşılaşması, ülkenin en yüksek kapasiteli futbol stadyumu olan PGE Narodowy'de oynanacak ve TSİ 21.45'te başlayacak.

2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda mücadele edecek A Millî Takımımız, gruptaki ilk iki maçını Dortmund kentinde 18 Haziran'da Gürcistan, 22 Haziran'da ise Portekiz'e karşı oynayacak. Ay-Yıldızlılar, gruptaki son maçında 26 Haziran'da Hamburg şehrinde Çekya ile karşılaşacak.
 

Editör: Samet Karadağ