Ünye 23. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında organize edilen Geleneksel Gece Manyetik Kum Futbol Turnuvası ilk karşılaşma ile start aldı. Kumsalda gerçekleştirilen turnuvanın açılış seremonisine Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel de katılırken turnuvayı izlemek isteyen çok sayıda kişi sahile akın etti. Geçen sezon 11 takımın katıldığı  Manyetik Kum Futbol Turnuvası'na bu sezon sadece altı takım katıldı. Açılış karşılaşmasını çok sayıda vatandaş izlerken turnuva 19 Temmuz’a kadar devam edecek.

Menyetil

Turnuva katılan takımlara başarılar dileyen Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, “Geleneksel hale gelen ve gece oynanan Manyetik Kum Futbol Turnuvası’nın açılış maçında bir araya geldik. Turnuvamız Ünye’mize ve tüm takımlarımıza hayırlı olsun. Ben özellikle takım kaptanlarımız başta olmak üzere futbolcu kardeşlerimize centilmenlik çerçevesinde karşılaşmalarını yapmalarını temenni ediyorum. Kazasız bir şekilde turnuvamızı sonlandırmayı umut ediyoruz. Katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Vfg

Saygı duruşunun ardından karşılaşmanın ilk düdüğü çalındı. 6 takımın katıldığı turnuvanın ilk karşılaşması Villa Kore Çeşme Otel ile Nuriye Mahallesi arasında gerçekleşti. İki takımın da etkili mücadele sergilediği karşılaşma 1-0 Nuriye Mahallesi’nin üstünlüğü ile sona erdi. her yıl çok sayıda izleyicinin merakla takip ettiği Kum Voleybol Turnuvası bu yıl yine ilçenin Yalı mevkiinde bulunan kumsal alanında gerçekleştiriliyor.

Editör: Samet Karadağ