Ordu Valiliğince hazırlanan kutlama programı çerçevesinde tören, Altınordu ilçesi Şarkiye Mahallesi'nde bulunan Atatürk Anıtı'nda yapıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği 19 Mayıs Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı; halk oyunları, güreş, judo ve jimnastik gösterileri ile devam etti.

Program sonrası günün anlam ve önemine binaen açıklamalarda bulunan Güler, Ordu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın coşkuyla kutlandığını söyledi.

B69B46Ee 5562 19 Mayis

 Güler konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız çok büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Dün başladığımız etkinliklerimizle konserler gibi çeşitli programlar düzenledik. Türkiye’nin dört bir yanında bu coşku var. Bizde şehrimizde Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve Ordu Valiliğimiz ile değişik sahalarda kutluyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyoruz hem de gençlerimizi geleceğe hazır hale getirmek üzere sportif, kültürel faaliyetlerle bugünümüzü kutluyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlere hem hizmet ediyoruz hem de onların önlerini açmaya çalışıyoruz. Harikulade bir dönem yaşıyoruz.”

Mehmet Hilmi Güler, 19 Mayıs Mesajı Yayımladı Mehmet Hilmi Güler, 19 Mayıs Mesajı Yayımladı

Editör: Zeynep Telci