Yaren Çakar isimli bir Twitch yayıncısı Okan Buruk'un oğlu Ali Yiğit Buruk'a yönelik çirkin ifadeler kullandı. Olay kısa sürede sosyal medyada yayılmasının ardından  Yaren Çakar kimdir, kaç yaşında ve nereli gibi soruların cevapları aranıyor.

Twitch'te Ali Yiğit Buruk'un dış görünüşüyle dalga geçen ve saçlarını sarıya boyatan Yaren Çakar, aldığı tepkilerin ardından özür diledi. 

Psikolojik durumunun iyi olmadığını iddia eden Twitch yayıncısı Yaten Çakar, aşağıdaki mesajla özür diledi;

Okan Buruk'un oğlu hakkında neden böyle bir şey söylediğimi bilmiyorum. Ruhsal olarak kötü bir gün geçiriyordum ve ne söylediğimin farkında değildim. Tamamen saçmalamışım, ne benim ne de bir başkasının bir çocuk ya da bir insan hakkında böyle incitici bir yorum yapmaya hakkı yok.

Herkesten ve özellikle de ilgili kişilerden özür dilerim. Zihinsel olarak iyi durumda olmadığım bir yayında yanlış bir şey söylediğim için tekrar özür dilerim. Hastalığını vs. kesinlikle bilmiyordum. Bilseydim bile bunu söylememeliydim.

yaren çakar

Yaren Çakar Kimdir?

Sosyal medya platformu Twitch üzerinden yaptığı yayınlarla tanınmaktadır. Son olarak Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk’un oğlu Ali Yiğit Buruk hakkında sarf ettiği sözlerle gündeme gelmiştir. Sosyal medyaya yansıyan kayıtlarda Twitch yayıncısı Yaren Çakar, Galatasaray taraftarlarının da sevdiği isimlerden biri haline gelen Ali Yiğit Buruk hakkında ”cüce” ifadesini kullanmış ancak gelen tepkiler üzerine özür dilemişti.

Galatasaraylı sosyal medya hesapları ve taraftarlar, Yaren Çakar’ın sözleri üzerine sosyal medya fenomenine sponsor olan Yemek Sepeti’ne de sponsorluktan çıkması için baskı yapmış; firma kısa süre sonra söz konusu kişiyle olan ilişkilerinin kesildiğini belirtmiştir. Yaren Çakar, sosyal medya hesaplarından özür dilese de en azından şimdilik Galatasaray taraftarlarının tepkisi henüz dinmiş değil. Yaren Çakar, gelen tepkiler sonucu Instagram hesabında yorumları kapattı.

Kaynak: HABER MERKEZİ