Ordu Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında Ordu'da Yeni Ordu Stadyumu ve 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Play-Off sürecindeki gelen sorulara yanıt veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, birbirinden kritik açıklamalarda bulundu. Ordu Futbolu'nda üç tane Orduspor olduğunu söyleyen ve Orduspor konusunda Trabzonspor örneğini veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler takımları birleştirmek için çok uğraştığını söyledi.

Hilmi Seçim Konuşması 3


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler özellikle 2019 yılında tek bir takım olma konusunda söz aldığını söylerken ''Takımlara gelince ben aslında tek bir takım olsun ve birleştirelim diye çok arzu ettim. 2019 yılında televizyon kameraları önünde cayma olmasın diye hepsinden söz aldık. Tek bir takım olsun, tek bir Trabzonspor gibi olsun istedik. Bir tane Trabzonspor var şampiyon oldu. Bizde üç tane Orduspor var. Bu bize yakışmıyor, bu bizim aynı zamanda sosyal meselelerimize de yansıyor. Aynı hamsiyi yiyoruz, pancar çorbasını içiyoruz, aynı denizde yüzüyoruz ama Trabzon farklı biz farklıyız.'' dedi.

mehmet hilmi güler

Ordu'da maç meselelerinin siyasete konu edilecek bir takım olmadığını ancak sorunun muhattabı olan takımın belediyenin imkanlarını kullandığını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler: ''Burada önemli olan bir ya da iki olmak ya da benim maça gidip gitmemem değil. Bizim meselemiz ilkelerde birleşmek. Biz ayırt etmemeye çalışıyoruz. Takımların maçlarına gitmeye çalışıyorum. Tercih meselesi değil zaman meselesi. Hepsi bizim takımımız. Birleşmelerini arzu ederiz. Üç takımın ikisi kendi liginde Play-Off’a çıkıyor. Bana kalsa Ordu’nun kendi ligini yaparım. Kaprisli yabancılarla uğraşmadan Ordu’nun çocuklarına sahip çıkarım. Bazen sportif olmayan şartlarda şampiyonluk değişiyor. Bahsettiğiniz takım belediyenin imkanları ile spor sahasını kullanıyor, mağdur olan takım ise gerçekten mağdur olarak devam ediyor. Biz eşitliği sağlamaya çalışıyoruz. Esas büyük imkanlar ve belediyenin imkanlarını kullanan takım şu andaki başarılı gözüken takımımız. Ben şampiyon olmasını arzu ederim, inşallah olur ama kaynakları tek elden kullanarak. Biz belediye olarak 19 sahada spor yaptırıyoruz. Fırsat eşitliği açısından ahlak açısından eşit olmak lazım. Maç meselesi siyasete konu edilecek bir şey değil.'' açıklamasını yaptı.