Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre, Onur İnşaat, Ukraynamadencilik şirketi Rokytnivskyi Spetskaryer LLC'yi satın alarak granit madenciliği alanında önemli bir adım attı. Şirket, Rivne Oblast'taki Rokytne yatağındaki granit, granodiyorit ve gabro-diyabaz madenlerini işletecek.

Onur Grubu Ukrayna Genel Müdürü Emre Karaahmetoğlu, “Rivne Oblast'taki Rokytne yatağında granit, granodiyorit ve gabro-diyabaz madenciliği yapan Ukraynalı şirket Rokytnivskyi Spetskaryer LLC'yi satın aldık. Bu madenler, bizim ana işimiz olan inşaatı destekliyor. Amacımız grubumuzda madencilik alanında da büyümek” ifade etti.

Karaahmetoğlu, Onur Grubu’nun Ukrayna’da 9 maden ruhsatının bulunduğunu, bu konuda da ülke ekonomisine katkı yapacaklarını ifade eden Karaahmetoğlu, “Altın, kaolin, grafit, kum gibi alanlarda ruhsatlarımız var" dedi.

Onur İnşaat'ın Ukrayna madencilik sektörüne girişi, Türkiye ve Ukrayna arasındaki ekonomik ilişkilere önemli bir katkı olarak değerlendiriliyor. Şirketin, Ukrayna'nın savaş sonrası yeniden inşasında da önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Fortune 500'de Ordu'dan tek firma var Fortune 500'de Ordu'dan tek firma var