Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tepe, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde 19 Mayıs'ta 'Ya istiklal ya ölüm' diyerek Türk milletinin varoluş mücadelesinin başladığını söyledi.

 Tepe, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"19 Mayıs 1919… Cumhuriyet düşüyle yola çıkılan o kutlu yürüyüşün başlangıcının 105'inci yıl dönümündeyiz. Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919 günü başlattığı bağımsızlık savaşı, Türk ulusunu uçurumun kenarından döndürmüştür.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı biz gençlere armağan etmenin yanında, “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek Cumhuriyetimizi de aynı bilinçle bizlere emanet etmiştir. Bağımsızlığımızı kazanmamızın ardından Türkiye bir kez daha gençlerinden çok şey beklemektedir. Atamızın hedef gösterdiği, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma ülküsüyle var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençliğe armağan edilen bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak biz Türk gençliği başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle, bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı yürekten kutluyorum. Bağımsızlık, Cumhuriyet ve demokrasi mücadelesinin Başkomutanı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile terörle mücadelede kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Ulaş Tepe, Şehit Anneleri ve Eşlerini Unutmadı Ulaş Tepe, Şehit Anneleri ve Eşlerini Unutmadı

Editör: Zeynep Telci