Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Kurban Bayramı kapsamında mahalle ziyaretlerinde bulunuyor. İlk olarak Mübarek Mahallesi Merkez Camii’nde bayram namazını kılan Başkan Tepe, daha sonra mahalle sakinleriyle bayramlaştı. Ardından Işıklı ve Karaoluk mahallelerini ziyaret eden Başkan Ulaş Tepe, mahalle sakinlerinin bayramını kutladı. Özellikle gurbetçi vatandaşlarla da bir araya gelme fırsatı bulan Tepe, vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Bayramlaşma sırasında vatandaşların dilek ve taleplerini de dinleyen Tepe, belediye olarak her zaman halkın yanında olduklarını söyledi.

Başkan Tepe'ye, Belediye Başkan Yardımcıları ve CHP Altınordu İlçe Başkanı Bulut Gürsoy da eşlik etti. 

Tepe, ziyaret ettiği mahallelerde çocuklara da çeşitli hediyeler vererek, çocukların yüzlerinde tebessüm oluşturdu. Başkan Tepe, yaşlıların hayır dualarını alarak, bayram sevincini hep birlikte yaşamanın mutluluğunu paylaştı. Bayramın ilk gününde yaşanan bu güzel buluşmalar, vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanırken, kentte bayram coşkusunun daha da artmasına vesile oldu.

‘BAYRAMIN HEYECANINI BİRLİKTE YAŞIYORUZ’

Ziyaretler sırasında yaptığı konuşmalarda, bayramların toplumsal dayanışmayı ve kardeşlik duygularını güçlendiren özel günler olduğunu belirten Başkan Ulaş Tepe, “Kurban Bayramı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyede yaşandığı bir bayramdır. Bu bayram vesilesiyle, ihtiyaç sahiplerine el uzatarak, komşularımızla ve akrabalarımızla paylaşmanın, birlik ve beraberlik içinde olmanın önemini bir kez daha hatırlıyoruz. Kurban ibadetinin manevi huzurunu yaşarken, aynı zamanda bu güzel günleri paylaşmanın mutluluğunu da yürekten hissediyoruz” dedi.

‘EKİPLERİMİZ BAYRAM BOYUNCA GÖREV BAŞINDA OLACAK’

Kurban kesim alanlarının hijyenik koşullarda hazırlandığını ve bayram süresince temizlik ekiplerinin görev başında olacağını hatırlatan Başkan Tepe, “Belediyemiz, bayram süresince vatandaşlarımızın daha huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesi için tüm tedbirleri almış bulunmakta. Kurban kesim alanlarımız hijyenik şartlarda hazırlandı. Temizlik ekiplerimiz bayram boyunca görev başında olacak. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizden çevre temizliğine özen göstermesini rica ediyorum. Vatandaşlarımızın hayır duaları bizler için çok kıymetli. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Sizlerle bir arada olmak, bayramın en güzel anlamını yaşatıyor bizlere. Hep birlikte daha nice bayramlara, sağlık ve huzur içinde erişmeyi temenni ediyorum. Kurban Bayramı'nın hepimize barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, bayram boyunca gerçekleştireceği diğer ziyaretlerle de vatandaşlarla bir araya gelmeye devam edecek. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir