Geleceğin teminatı olan çocukların haklarını koruma ve onlara daha iyi bir gelecek sağlama konusundaki kararlılıklarını ifade eden Ulaş Tepe, "Çocuk işçiliği, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada çözülmesi gereken ciddi bir sorundur. Çocuklarımızın oyun oynayacakları, eğitim görecekleri ve güvenli bir ortamda büyüyecekleri bir dünya inşa etmek hepimizin görevidir.

Çocuk işçiliği, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine zarar veren, eğitimden mahrum bırakan ve onları istismar eden bir durumdur. Bu durum, sadece o çocukların geleceğini değil, toplumumuzun da gelişimini olumsuz etkilemektedir. Çocuklarımızın çocukluklarını yaşayabilmeleri, eğitim alarak kendilerini geliştirebilmeleri en temel haklarıdır.” dedi.

Çocuk İşçi̇ 1

Projeler ve kampanyalar yapılacak

Belediye olarak çocuk işçiliğiyle mücadelede kararlı olduklarını belirten Tepe, “Özellikle fındık hasadı sürecinde çocuk işçiliğiyle gündeme gelen bölgemizde, daha önce Gülyalı’da projeler yürütmüştük. Benzer çalışmaları daha da geliştirerek Altınordu’da da uygulayacağız. Aile eğitimleri, çocukların eğitime erişimlerini kolaylaştıracak projeler ve farkındalık kampanyaları ile bu sorunun çözümüne katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Ancak bu mücadelede yalnız değiliz. Siz değerli hemşehrilerimizin, sivil toplum kuruluşlarının, eğitim kurumlarının ve iş dünyasının desteğiyle, çocuk işçiliğine son vermek ve çocuklarımızın hak ettikleri yaşama kavuşmalarını sağlamak için birlikte çalışmalıyız. Her birimizin bu konuda üzerine düşeni yapması, çocuklarımızın geleceği için büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Çocuk İşçi̇

“Çocuklarımızın geleceğini aydınlatalım”

Başkan Tepe, “12 Haziran Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde, çocuklarımızın haklarına sahip çıkmak ve onların mutlu, sağlıklı ve eğitimli bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için el ele verelim. Çocuk işçiliğine karşı verdiğimiz bu mücadelede, sizlerin desteğiyle başaracağımıza inanıyorum. Gelin, hep birlikte çocuklarımızın geleceğini aydınlatalım." diye ifade etti.

Altınordu Belediyesi Kurban Bayramı tedbirlerini aldı Altınordu Belediyesi Kurban Bayramı tedbirlerini aldı

Editör: Merve Tepecik