Mart ayının ilk günlerinde oynanan U18 Bölge maçlarında rakiplerini geçen Ulubey Ohtamış Spor Kulübü U18 Erkek Basketbol Takımı, Ordu dışında Bölge Şampiyonu olarak yarı final biletini almıştı. Ulubey Ohtamış U18, Kayseri'de düzenlenecek olan ve iki farklı grup şeklinde belirlenen U18 Erkekler Anadolu Şampiyonası'nda Beyaz Grup C Grubu'nda yer aldı. Ordu temsilcisi Ulubey Ohtamış'ın rakipleri ise Büyükçekmece Basketbol (İstanbul), Esa Bodrum (Muğla) ve Etimesgut Belediyesi (Ankara) olmuştu.

U18 Erkekler Anadolu Şampiyonası'nda ilk maçta Büyükçekmece Basketbol ile karşı karşıya gelen Ulubey Ohtamış Basketbol bu karşılaşmada varlık gösterememiş ve rakibi karşısında 100-48 mağlup olmuştu. Turnuvanın kendisi adına ikinci maçına çıkan ve Muğla ekibi Esa Bodrum ile karşı karşıya gelen Ordu temsilcisi bu maça da tutuk başladı ancak son çeyrekte rakibine iyi bir direnç gösterdi. Ulubey Ohtamış Spor U18 Erkek Basketbol Takımı bu maçı ise 77-70 kaybetmişti.

Ordu'yu temsil eden Ulubey Ohtamış Spor U18 Erkek Basketbol Takımı turnuvadaki son maçında ise Etimesgut Belediyespor U18 karşısında Kadir Has Kongre Merkezi Spor Salonu'nda parkeye çıktı. Ulubey Ohtamış U18, bu maçı ise 106-76 kaybetti.