Ordu'nun Ulubey İlçesi'nde yaz ayının vazgeçilmez futbol turnuvası olan Ulubey Geleneksel Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası 12.kez düzenlenecek. Ulubey Belediyesi ve Ulubey Belediyespor'un ortaklığında düzenlenecek olan Geleneksel Mahalleler Arası Halı Saha Futbol Turnuvası'nda özellikle Ulubey doğumlu isimlerin katılımı gerçekleştirilirken en çok merak edilen konu olan 'misafir oyuncu' kontenjanı bu sezon dört olarak belirlendi.

2023 yılında 11.kez düzenlenen Geleneksel Ulubey Halı Saha Futbol Turnuvası’nda final maçı oynandı. Ulubey'de halı sahada oynanan maçlarda şampiyonu belirleyen karşılaşma nefesleri kesti. Önce grup maçları ardından eleme maçlarında rakiplerini geçen Fındıklı ile Çukur Çongara arasında final maçına goller damga vurmuştu. Fındıklı karşılaşmanın ilk yarısını 3-1 önde kapatırken, maçı bırakmayan Çukur Çongara ikinci yarıda bulduğu iki gol il beraberliği yakaladı. Maçın bitiş düdüğü sonrasında ise şampiyon takımı penaltı atışları belirledi. 11.kez düzenlenen Geleneksel Ulubey Halı Saha Futbol Turnuvası’nda ise bu senenin şampiyonu ise Çukur Çongara olmuştu. Çukur Çongara ise bu turnuvaya katılmayacağını açıkladı.

İşte Katılım Koşulları

-Turnuvaya Ordu/Ulubey İlçesi'nin dernek ve mahalleleri katılabilir.
-Turnuvaya katılacak olan takım bir defaya mahsus olarak 6.500 TL ücret ödeyecek.
-2006 ve daha öncesinde doğanlar oynayabilir. 18 yaşından küçüklerin oynaması izin ailelerinden izin almaları gerekmektedir.
-Turnuvaya katılacak her futbolcu 'futbol oynamasında sakınca yoktur' beyanı imzalı olarak vermek zorundadır.
-Takımlar listelerine 16 sporcu yazabilir ancak bunlardan 12'sinin doğum yer Ulubey olmak zorundadır. 4 sporcu 'misafir statüsü'nde listeye eklenebilir.
 

Editör: Samet Karadağ