CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Ulubey Belediyesi’nin kaçak madencilik yaptığı iddiasını meclis gündemine taşırken bu konu bir anda Ulusal basının gündemine oturdu. Bir Gün Gazetesi'nin de detaylı olarak takip ettiği konu ile ilgili her gün farklı iddialar ortaya atılırken, Ulubey Belediyesi'nin Spor Salonu yapacağı konusu gündemin ilk sırasına yerleşti. Ulubey'de Ordu 1.Amatör Lig ekibi Ulubey Belediyespor'un iç saha maçlarını oynadığı Ulubey İlçe Sahası'nın hemen yanındaki arazide kedi kumu yapımında kullanılan bentonit madeni tespit edilirken bu konunun akabinde yaşananlar çıkılmaz bir projeyi ortaya çıkardı.

BirGün’ün ulaştığı Ordu Orman Müdürlüğü yetkilisi, Ulubey Belediye’sinin alana ‘mesire alanı’ yapmak için başvuruda bulunduğunu belirtirken İsa Türkcan ise söz konusu alana ‘Kapalı spor salonu’ projesi için başvuru yaptıklarını söyledi. Orman statüsünde olduğu için buraya maden ocağı açılması yasal olarak mümkün olmadığından Ulubey Belediyesi mesire alanı yapılacağını beyan ederek Orman Müdürlüğünden izin aldığı alana Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan'ın Spor Salonu konusunda resmi bir başvuru yapmadığı ortaya çıktı.

Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, 2023 yılında verdiği bir röportajda Spor Salonu konusuna Ulubey İlçesi'nde bir spor salonu kazandırdıklarını futbol sahasının yanına bir tribün inşa edeceklerini söylerken ''Sporun önemli olduğunu belirten Türkcan, Ulubey'e dört kapalı spor salonu kazandırdıklarını açıkladı. Bu spor salonları, gençlerin spor yapma imkanlarını artıracak ve spor faaliyetlerini destekleyecek. Aynı zamanda futbol sahasının yanına bir tribün inşa edilerek spor etkinliklerine daha uygun bir ortam sunulacak.'' açıklaması 'Karadeniz Ekonomi' de sitesindeki haberde yer almıştı.

Editör: Samet Karadağ