Ordu'nun 6 ilçe kaymakamı yurt dışına giderken yerlerine atanan 6 kaymakamın arasında yer alan Furkan Türkay Kayış, Ulubey İlçe Kaymakamı Süleyman Arat'ın yerine atanarak Ordu'nun Ulubey ilçesinde görevine başladı.

Ulubey'in Yeni Kaymakam Vekili Furkan Türkay Kayış Kimdir?

Kaymakam Furkan Türkay KAYIŞ 1996 yılında Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar’da tamamladıktan sonra 2018 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden; 2019 yılında ise Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. Son olarak 2022 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında Çin-Türkiye İlişkileri ve Değişen Dünyada Türkiye’nin konumuna ilişkin önerilerin yer aldığı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamladı.

İçişleri Bakanlığı’nın 2022 yılında açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavında başarılı olan Kaymakamımız Isparta Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Sırasıyla il merkez stajını Isparta Valiliğinde, Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını Manisa Valiliği Gördes, Köprübaşı ve Gölmarmara Kaymakamlıklarında tamamladı. 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketi nedeniyle Hatay iline Koordinatör Kaymakam olarak görevlendirildi ve 9 ay süreyla Hatay’da Koordinatör Kaymakam olarak görev aldı.

Evli olan Kaymakam Furkan Türkay KAYIŞ, İçişleri Bakanlığının 30.04.2024 tarihli oluru ile Ulubey Kaymakamlığında göreve başladı.

Korgan'ın Yeni Kaymakamı Ensar Çelik Kimdir? Korgan'ın Yeni Kaymakamı Ensar Çelik Kimdir?