Karadeniz'in güzel ili Giresun'da doğal  güzellikler ve plajlar dikkat çekiyor. Özellike Uluburun plajı bölgede bilinen en güzel yerlerdendir. Sabah gün doğumunun akşam ise günün batışını izleyecbileceğiniz Uluburun plahını sizler için kaleme aldık.

Uluburun Plajı nerede nasıl gidilir?

Uluburun Plajı, Giresun ili ve Keşap ilçesinde bulunan ücretli bir plaj olup, ilçe merkezine araç ile 14 km mesafededir.

Uluburun plajı Giresun’daki en güzel plajlardan birisi olarak karşımıza çıkar. Özellikle doğal güzelliği muhteşemdir. Uluburun plajının üst kısmında hem manzarayı izlemek için hem bir şeyler içmek kamelyalar mevcuttur. Deniz Karadeniz özelliğinden dolayı zaman zaman dalgalı olabilmektedir ve hızlı derinleşmektedir. Plaj çakıllıdır. Plajda şezlong şemsiye gibi hizmetler mevcuttur belirli bir ücret karşılığında yaralanabiliyorsunuz. Ücretler yıllara göre değişkenlik gösterdiğinden sabit bir fiyat verilmemektedir. Ayrıca, kendi kamp malzemelerinizi de getirip kullanabilirsiniz. Plajda konaklama için çadır kurabileceğiniz yerler vardır.

Uluburun plajına Giresun merkezden Keşap ilçe minibüsleri ile rahatlıkla gidilebilir.  

Giresun Espiye Uluburun Plajı yorumları

Yorum 1:Bence çok güzel akşam manzarası, ayrı gündüz manzarası, ayrı ayrıca kahvaltıyı denize nazır bir yerde yapabiliyorsunuz. Mükemmel bir güzellik

Yorum 2:Daha önce yapılan bazı yorumları okuyup tereddüt halinde gittiğim bir yerdi fakat kesinlikle söyleyebilirim ki işletme sahipleri gerek üslupları gerek ise misafirperverlikleri ile ayrıca plajı ve hizmet kalitesi ile kusursuzdu. Tekrar tekrar gitmek istediğim bir yer oldu uluburun plajı.

Yorum 3:Uluburun plajinın üzerinde kamp icin mükemmel bir yer hazırlamışlar. 7/24 güvenlik kamp alanını sürekli geziyor. Çadırınızdan güneşin doğuşunu ve batışını izlemek istiyorsanız kesinlikle gidilir.

Yorum 4:Trabzon-Giresun istikametinde giderken Espiyeyi geçtikten sonra Uluburun tüneline girmeden tünelin hemen önünden deniz tarafına saparak 1 km kadar gidilerek ulaşılıyor. Aracınızı mevcut otoparka bırakarak merdivenlerle aşağı iniyorsunuz. Tesiste soyunma kabini mevcut. Duş 3 tl, Şezlong 20 tl. 

Yorum 5:Temiz suyu ve berraklığı içinizi ferahlatıyor. Personel eğitimli ve kibar. Dışardan yiyecek sokmak yasak, içerde yiyebileceğiniz köfte, tost bulabilirsiniz. Yiyecek siparişleri kalabalık olma durumuna göre 30 dakikaya teslim edilebiliyor.

3-16

Giresun’da nerede denize girilir?

Giresun'da yer alan başlıca plajlar arasında:Uluburun Plajı, Giresun Belediye Plajı, Asarkaya Plajı, Bulancak Belediye Plajı, Boztepealtı Plajı ve Çerkez Önü Plajı bulunmaktadır.

Giresun’da plaj var mı?

Giresun'un Tirebolu ilçesinde bulunuyor Küçükçay Plajı. İlçeye 10 km uzaklıkta ücretsiz şekilde yararlanabileceğiniz halk plajlarından biri. Plaj kumlu bir sahile sahip. Burada ziyaretçilerin yararlanabileceği tuvalet, duş, soyunma kabini, restoran ve beachler bulunuyor.

Giresun hangi denize bağlı?

Karadeniz'e kıyısı olan Giresun doğudan batıya Trabzon, Gümüşhane, Erzincan, Sivas ve Ordu illeriyle çevrilidir. Trafik numarası 28'dir. Yerli halkın çoğunluğunu Çepniler oluşturur.

Tirebolu Plajı Nerede?

Tirebolu ilçe merkezinde yer alır. Bölgenin en eski ve ilgi gören plajıdır. Karadeniz'de kumun hâkim olduğu nadir plajlardan biridir.

gir 1

Giresun kaç günde gezilir?

Karadeniz'in batı illerinden biri olan Giresun, ülkemizin fındık diyarı olarak nam salmış şehirlerinden biri. Kaç günde gezilir; Giresun'u 3-4 günde gezebilirsiniz. Ziyaret edilebilecek en iyi zaman; yazları ılık ve nemli kışları ise serin bir hava hakim.

Giresun sahil şeridi kaç km?

Giresun, Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan bir ildir. Kuzeyinde yer alan Karadeniz'e 122 kilometrelik bir sahil şeridi ve doğal plajları vardır.

Giresun Adası kime ait?

Mülkiyeti Hazineye ait olan ve birçok açıdan sahiplenmesi gereken evrensel bir değer olarak karşımıza çıkan ada; 2. derece arkeolojik ve doğal sit alanıdır.

Giresun il mi?

Giresun ili, 6934 km karelik yüzölçümü ile ülke topraklarının binde 8.5´ini kaplamaktadır. 2018 nüfus sayım sonuçlarına göre, il nüfusu 453.912 'dir.

Çaka Plajı nerede nasıl gidilir? Perşembe Çaka Plajı yorumları Çaka Plajı nerede nasıl gidilir? Perşembe Çaka Plajı yorumları