Anneler Günü yaklaşırken, geçmiş yıllarda televizyonlarda yayınlanan ve izleyicileri duygulandıran Anneler Günü reklamları da akıllara geliyor. Bu reklamlarda anne sevgisi ve fedakarlığı, farklı bakış açılarıyla ve yaratıcı hikayelerle anlatılıyor.

Halkbank

Halkbank'ın "Her Şey Annemle Güzel" reklamı, kuşkusuz akla ilk gelenlerden biri. 6 yıl önce yayınlanan bu reklamda, bir çağrı merkezinde çalışan bir kadının müşteriyle telefonda görüşmesi sırasında annesini hatırlaması ve geçmişe dönmesi duygusal anlara sahne olmuştu. Youtube'da 8 milyon kez izlenen bu reklam, Anneler Günü reklamları arasında bir rekora imza atmıştı.

Karaca

Karaca'nın "Onun doğduğu gün senin anne olduğun gün. Anne olduğunuz gün kutlu olsun." reklamı ise anne ve çocuk arasındaki duygusal bağı samimi bir şekilde yansıtmıştı.

BonusTv

BonusTv'nin "Her zaman yanımızda olan annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun!" reklamı, annelerin fedakarlıklarını ve sevgisini ön plana çıkarmıştı.

Profilo

2013 / Ben Annemi Özledim ve Türk Telekom — Anneler Günü Reklam Filmi 2018 gibi reklamlar da anne özlemini ve sevgiyi duygusal bir dille dile getirmişti.

Teknosa

Son Teknoloji Anneler - Teknosa Anneler Günü Filmi 2013 ise, annelerin modern dünyaya ayak uydurmasına ve teknolojiyi kullanmasına esprili bir bakış açısıyla yaklaşmıştı.