Yıllardır Bölgesel Amatör Lig'de Ordu'yu temsil eden ve zaman zaman şampiyonluk yarışı içerisinde olmasına rağmen her sezon hedeften uzaklaşan Ünye 1957 Spor, bu sezon da aynı senaryoyu yaşamışı. Sezonun ilk yarısını formda kapatan ve ardından ikinci yarının başında oynadığı ilk iki maçı kazanarak umutlanan Ünye 1957 Spor'da daha sonra Bartınspor ve Niksar Belediyespor mağlubiyetleri takımın kalan maçlar öncesindeki hedefini yitirtmişti.

Ünye 1957 Spor 11

Ünye 1957 Spor'da Boyabat 1868 Spor karşısında alınan hükmen galibiyet sonrasında takım Kastamonu Özel İdare Köy Hizmetleri deplasmanında da 2-1 kazanırken moral bulmuştu. Ünye 1957 Spor'da geçtiğimiz Pazar günü lider Türk Metal 1963 Spor ile oynanacak maç öncesinde takım adeta kazan kaldırmıştı. Maça 24 saat kala futbolcuların ortak açıklaması sonrasında takım maça ve antrenmana çıkmama kararı alırken ödeme problemleri nedeniyle başkan Murat Narin suçlanmıştı. Ünye 1957 Spor yönetimi maç öncesinde sorunu hemen çözerken, Yeşil-Beyazlı ekip lideri taraftarı önünde 1-0 yenmeyi başarmıştı.

Ligde son iki maçında zirve mücadelesi veren iki takımla karşı karşıya gelen ve rakiplerinden galibiyet alan Ünye 1957 Spor, Mart ayında oynadığı maçlarda şu ana kadar kaybetmedi. Ünye 1957 Spor, Mart ayı içerisindeki son maçında ise ligin ikinci sırasındaki Samsun Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. Ünye 1957 Spor ligde şu ana kadar oynadığı maçlarda 36 puan toplarken kalan altı hafta öncesinde liderin 13 puan gerisinde yer alıyor.

Editör: Samet Karadağ