Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye’nin çeşitli yerlerinde bulunan otoparkları Ünye 1957 Spor’a destek olmak için amacıyla 3 yıllığına devretmişti. Ünye 1957 Spor’da bir yılı aşkın işletilen otopark konusunda açıklama yapıldı. Ünye 1957 Spor yönetimin açıklamasında şu ifadeler yer aldı.

“Saygıdeğer Ünye Halkı ve Spor Severler,

Biz Ünye 1957 Spor Kulübü yönetimi olarak, siz değerli hemşehrilerimize bir konuda bilgi verme ihtiyacı hissetmekteyiz. Kulübümüzün iştiraki olan otopark işletmeleriyle ilgili yaşadığımız tahsilat sorunları hakkında açıklama yapma zorunluluğunu hissediyoruz. Şu anda karşı karşıya olduğumuz durum, 6-7 aylık süreçte araçlardan alacak olarak 1.857.000 ₺’lik bir tutarın birikmiş olmasıdır. Belirtmek isteriz ki, bu otoparklar, Büyükşehir Belediyesi ile yapılan yıllık 1 milyon kira bedeliyle kiralanmıştır. Bu gelirin, kiralar ve çalışan personelimizin maaşları ödendikten sonra kalan miktarı Ünye 1957 Spor Kulübü’ne aktarılmaktadır. Maalesef, bu süre zarfında otoparklardan tahsilatlar yapılamadığı için ofis kirası, personel maaşları ve SSK giderleri gibi mali yükümlülükleri kulüp yönetimi tarafından karşılanmak durumunda kalmıştır. Buradaki temel amacımız, otoparklardan elde edilen gelirle Ünye 1957 Spor Kulübü’ne bir kaynak sağlamak ve bu gelirle spor faaliyetlerimizi sürdürmektir.”

“Geçmiş sezonlarda otopark işletmelerini devralırken, hedefimiz her yıl çekilen maddi sıkıntıların bir kısmını bu gelirle karşılamaktı. Ancak maalesef beklentilerimizin tam aksine, sorunlar yaşanmıştır. Siz değerli Ünye halkından isteğimiz, otoparklarımıza duyarlılık göstererek kullanımınızı artırmak ve böylece kulübümüzün ekonomik sıkıntılarını hafifletmeye katkı sağlamaktır. Bilgi sahibi olmanız, yaşadığımız sorunlara ortak olmanız ve bu konuda daha fazla duyarlılık göstermeniz, Ünye 1957 Spor Kulübü için büyük önem taşımaktadır.

Kamuoyunun bilgilendirilmesi adına yapmış olduğumuz bu açıklamayı ilgi ve alakanıza sunar, destekleriniz için teşekkür ederiz.”

Editör: Samet Karadağ